4 fakty o kancelárskych tlačiarňach
1 min read

4 fakty o kancelárskych tlačiarňach

Sedí s vami v kancelárii aj tlačiareň? Koľko toho o nej a jej náplni viete? Pripravili sme pre vás zopár zaujímavostí z naoko šedivého kancelárskeho sveta tlačiarní a tonerov.

tonery
tonery

Keď si kúpite atramentovú tlačiareň, dostanete k nej zvyčajne aj lacné tonery– avšak naplnené len do polovice. Je to kvôli tomu, aby sa počas prepravy nerozliali a tiež preto, aby ste si rýchlejšie kúpili tonery nové. Spoločnosti, ktoré tlačiarne vyrábajú, nezarábajú ani tak na ich predaji, ako skôr na predaji nových a nových tonerov.

Laserové tlačiarne fungujú na princípe vpaľovania toneru do papiera. Pri tlači tak môžu laserové fixátory dosiahnuť teplotu viac ako 200 °C. Na druhej strane, ak sa vám tonery Samsung, respektíve farba z nich, dostane na oblečenie, bude sa roztápať pri nepatrnom zvýšení okolitej teploty. Roztápanie tonera spôsobí napr. slnečné svetlo či teplá voda.

Niektoré laserové tlačiarne spotrebujú pri práci až trikrát viac energie ako klasický stolný počítač. Zatiaľ čo PC vrátane monitora spotrebuje na svoj chod nejakých 100 – 300 wattov energie, pri tlačiacej tlačiarni hodnota spotrebovanej energie môže narásť až na 700 wattov.

Každá atramentová kazeta má v sebe zabudovaný malý počítačový čip monitorujúci hladinu atramentu v nej. Keď sa hladina atramentu zníži, zabliká kontrolka a objaví sa hlásenie, aby ste kazetu nahradili novou, pretože nebudete môcť nič vytlačiť. Na niektorých atramentových kazetách sa však čip dá zresetovať, vynulovať, čím užívateľ môže získať presnejšiu informácie o úrovni atramentu v kazete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *