Aj obliečky a paplón ovplyvňujú kvalitu vášho spánku
2 mins read

Aj obliečky a paplón ovplyvňujú kvalitu vášho spánku

Prispôsobujete svoju posteľ ročným obdobiam? Hoci váš nábytok tomu, či je zima alebo teplo, nemusíte prispôsobovať, pri posteľnej bielizni a paplónoch to má veľký zmysel. Budíte sa počas mrazivých zimných nocí celý vyzimený so studenými nohami? Asi nebude niečo v poriadku. A v poriadku tiež nebude, keď sa počas horúcich letných nocí zobudíte bez periny. Trápia vás takéto problémy? Napravte ich a doprajte si kvalitnejší spánok. Ako na to? Prečítajte si v týchto riadkoch.

shutterstock_80758018

Vyberte si správny paplón

Okrem správnych rozmerov a materiálu, ktorý vám najviac vyhovuje, si dajte záležať aj na tom, či chcete celoročné paplóny, alebo je pre vás výhodnejšie mať letný paplón na horúce noci a zimný na mrazivé noci. Toto rozhodnutie by malo záležať aj od toho, kde kupujete tieto paplóny. Či si ich kupujete do bytu alebo na chatu, kde sú noci oveľa chladnejšie. Je však lepšie, keď máte k dispozícii aj letný a aj zimný paplón.

Návliečky tiež ovplyvnia teplotu

Výberom správneho paplónu to nekončí. Ešte si musíte vybrať aj vhodné návliečky. Tak isto ako pri paplónoch, tak aj pri návliečkách platí, že je lepšie, keď máte na výber z hrubých teplých a ľahkých letných materiálov. A ktorý materiál je najlepší na zimu? Rozhodne to sú to teplé froté a flanelové návliečky. Na leto sú zase ideálne saténové návliečky, ktoré vás počas horúcich nocí príjemne chladia. Krok vedľa neurobíte ani vtedy, keď si kúpite bavlnené či ľanové obliečky.

Myslite aj na deti

Je lepšie, keď deti majú svoj vlastný paplón. To znamená, že je rozmerovo menší a aj ľahší. Pod ním sa vašej ratolesti spí lepšie, ako keby ho prikrýval ťažký a veľký paplón z husacieho peria. Detské návliečky sú tiež skvelou motiváciou, ako dostať vaše dieťa do postele vtedy, keď chcete, aby išlo spať. Pôjde radšej do postele s „nudnými dospeláckymi“ obliečkami alebo do postele, kde na neho čaká jeho obľúbený hrdina na obliečkach? Za tú radosť v očiach táto investícia stojí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *