Ako si vytrpieť upratovanie?
2 mins read

Ako si vytrpieť upratovanie?

Tešíte sa na koniec týždňa, na zaslúžený relax a pohodu. Piatok večer strávený pri obľúbenom filme, časopise či knihe so šálkou čaju alebo pohárom dobrého vínka. Oddychová idylka sa však končí v sobotu ráno, pretože na nás čakajú povinnosti. Ak ste na celú domácnosť sama, je ťažké stihnúť vyžehliť, navariť a dokonca ešte aj upratať. V ošiali a zhone robíte všetko naraz a pritom sa vám za tento úctyhodný výkon nedostane náležitej pocty, hoci sa pritom skutočne ničíte. Prečo?

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1091783
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1091783

Používate kvantum čistiacich prostriedkov a spotrebičov, pričom ste si možno ani neuvedomili, ako veľmi škodia vášmu zdraviu. Pozrime sa napríklad na vysávač, ktorý je skvelý pomocníkom v domácnosti, čo sa smetí týka, no do ovzdušia vám pri zbavovaní sa nečistôt chrlí inú háveď a to roztoče a baktérie. Možno kvôli nim sa u vás prejavila alergia, bolesti hlavy či podráždenie dýchacích ciest.

Nech vás ani nenapadne pri čistení toaliet, kúpeľní, vaní či umývadiel zložiť z rúk gumené rukavice. Pokiaľ môžete, vyhnite sa akémukoľvek priamemu kontaktu pokožky s chemikáliami, lebo si to neodnesú len suché ruky, či zničené nechty ale vaše zdravie, pre ktoré sú obrovským rizikom. Takisto si dávajte pozor na čistiace prostriedky aplikujúce sa rozprašovačom alebo agresívne osviežovače vzduchu, ktoré nie sú vhodné na inhaláciu a ich pravidelným vdychovaním sa môžete po rokoch prepracovať k astme a neskôr k záchvatom.

V tomto prípade vyznelo upratovanie ako skutočná bojová misia, preto sa nečudujme, že chlapi sa ho tak stránia. Veď zvládnuť toto všetko bez stresu a nervov, to chce poriadnu dávku trpezlivosti a šikovnosti, ktorú máme iba my ženy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *