Cestujete do Španielska? Prečítajte si našu krátku príručku
2 mins read

Cestujete do Španielska? Prečítajte si našu krátku príručku

Plánujete dovolenku do Španielska ? Prečítajte si našu príručku o regiónoch, ktorých návštevnosť neustále narastá, vrátane odborných rád o tom, kam smerovať v Andalúzii, na  Kanárskych ostrovoch, ako aj odporúčania, ako sa tam dostať.

Slnečné Španielsko
Slnečné Španielsko (zdroj: koala.sk)

Dnes je ľahšie než kedykoľvek predtým, dostať sa do Španielska a cestovať po celej krajine. Môžete to skúsiť vlakom, autom alebo letecky, možností je naozaj veľa. Základom je, aby vaša plánovaná last minute dovolenka dopadla nad očakávania.

Ako sa dostanete do Španielska

Relatívne nové a vysoko-rýchlostné vlakové spojenie medzi Parížom a Barcelonou vám umožňuje, že ráno môžete opustiť Prahu a prísť do Španielska včas na večeru. Samozrejme, že skúsiť to môžete aj letecky.

Malorka a Kanárske ostrovy

Malorka sa stáva celoročným cieľom turistov. Hlavné mesto,  Palma, je ideálne na nákupnú prestávku a má niekoľko vynikajúcich reštaurácií. Všetky ostrovy ale ponúkajú obrovskú škálu aktivít na prilákanie návštevníkov z celého sveta aj mimo hlavnej sezóny.

Kanárske ostrovy boli lákadlom pre turistov pre svoje ideálne podmienky na dovolenku už v minulosti. Dnes sa do tejto časti slnečného Španielska vyberajú dovolenkári za športom a outdoorovými zážitkami. Možnosť vodných športov v prijateľnej cene určite osloví aj vás. Takéto veci si môžete dovoliť vyskúšať väčšinou len raz za život, tak prečo to nevyužiť práve na takejto dovolenke.

Pokračujúc na juh do  Andalúzie, smeruje veľa ľudí rovno k pobrežiu, ale aj severná časť tohto regiónu je veľmi obohacujúca a oveľa pokojnejšia. Biele dediny v provincii Córdoba sú rovnako atraktívne ako známe miesta okolo Rondy. Tu sa vyrábajú niektoré z najlepších španielskych olivových olejov. Preto priatelia neváhajte ani chvíľu a pokiaľ je možnosť, vycestujte do tejto nádhernej oblasti, ktorá sa postará o najlepšie zážitky vo vašom živote.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *