Čím je výnimočný dizajn Michaela Korsa?
2 mins read

Čím je výnimočný dizajn Michaela Korsa?

MK. Magická skratka, ktorú by na kabelke či hodinkách chcela mať každá žena. A v podstate na akomkoľvek kúsku zo svojho šatníka, no tieto dva sú top. Skratka, ktorá v sebe skrýva meno muža. Meno muža, ktorý je ženským snom. Teda jeho výrobky. Kto je tento tajomný hrdina ženskej mysle? Jeho meno bolo Karl Anderson, jeho meno je Michael Kors. New Yorčan, ktorý sa narodil mame židovke a otcovi Švédovi. Zaujímavá kombinácia, ktorá vás veľmi nepredurčuje pre módny priemysel.

Nerozprávkové začiatky

screen-hodinky-sk-michael-korsNie každý úspešný podnikateľ či módny návrhár má za sebou rozprávkový príbeh. Rozprávkové príbehy sú nuda, chýba im poriadna zápletka. Tá však v živote Michaela Korsa nechýbala. V roku 1981 ako 22 ročný si založil vlastnú značku, no veľa sa o nej nevedelo. Zameral sa skôr na luxusnú klientelu a u tej nepochodil. V roku 1993 Kors dokonca zbankrotoval. Ale švédska nátura je silná a nevzdal sa. Už o štyri roky reštartoval svoju značku a teraz sa zameral na väčšie masy a cenovo prístupnejší tovar. No zároveň sa stal hlavným návrhárom vo francúzskom módnom dome Celine. Takže značka Michael Kors stále nezaznamenala očakávaný rozlet.

Rok 2003 a blýskanie sa na lepšie časy

Po tom ako Kors opustil módny dom Celine, začala sa sústrediť na svoj biznis. A nemohol urobiť nič lepšie. Začalo sa mu dariť, stal sa symbolom minimalistických a sviežich kabeliek a hodiniek pre ženy. V roku 2002 spustil aj kolekcie pre pánov. Takže dnes nie je nič výnimočné, keď objavíte aj pánske hodinky či košele Michael Kors. Jeho výrobky nosia také celebrity ako Michelle Obama, Catherine Zeta-Jones, Jennifer Lopez. No jeho skutočná sila spočíva hlavne v módnych bloggerkách.

Objavte rukopis Michaela Korsa

Čisté tvary, jednoduché línie a pritom sebavedomie a šarm, ktoré z jeho výrobkov srší, cítite aj na sto honov. Potešte aj vy svoje zápästie a kúpte si minimalistické, šarmantné a elegantné hodinky Michael Kors na Hodinky.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *