2 mins read

Espresso kávovar

Ak máte chuť na pravé talianske espresso, sú dva spôsoby, resp. dve miesta, kde si ho môžete dopriať. V kaviarni a doma. No v oboch prípadoch je zárukou dobrého výsledku ten správny espresso kávovar. V dnešnej dobe je mnoho prístrojov, ktoré Vám dokážu pripraviť kávu, resp. espresso. Vybrať si môžete automatický, kapsulový alebo PAD kávovar.

Espresso začalo byť v našich končinách populárne až nedávno, no celosvetovo je to azda najobľúbenejší spôsob pitia kávy. Pod týmto pojmom sa rozumie veľmi tmavo upražená káva so silnou chuťou a výraznou arómou.

Espresso pripravené za pomoci dobrého espresso kávovaru by malo mať príjemnú vôňu a nedefinovateľnú, jemne natrpknutú príchuť. Hoci šálka espressa je malá a vyzerá jednoducho, príprava je veľmi náročná – dokonca je jedna z najnáročnejších v oblasti prípravy kávy! Zo všetkých úprav kávy má navyše espresso najvýraznejšiu chuť.

Na chuti kávy sa prejavuje niekoľko faktorov, jedným z nich je aj správne pomletie kávy. Mnoho automatických espresso kávovarov ponúka už aj túto funkciu. Dôležitá je aj správne teplota vody, ktorá by nemala prejsť varom. Aký je teda správny espresso kávovar? Čo by mal spĺňať? Tlak minimálne 9 barov, na prípravu pravého espressa je však potrebný prístroj s 15 barmi. Voda by mala pretekať maximálne 30 sekúnd a mala by mať teplotu 90°C. Výsledný nápoj by mal mať 30 ml.

Plne automatický espresso kávovar Vám dokáže pripraviť dokonalé espresso! Okrem toho s ním nemáte žiadne starosti, nakoľko sa sám čistí a všetko Vám pripraví vždy presne. Vašou jedinou povinnosťou je dopĺňať kávu a vodu. Kapsulový espresso kávovar je lacnejší ako plne automatický a dokáže tiež pripraviť skvelú kávu. Funguje však len za pomoci špeciálnych kapsulí, ktoré však nie sú vždy až také lacné. Podobne to funguje aj pri PAD kávovaroch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *