Mamičky, pripravte sa na významný deň
2 mins read

Mamičky, pripravte sa na významný deň

Určite máte radi oslavu narodenín a zakaždým sa neviete dočkať tohto dňa. Oslavujete počet rokov, ktoré ste úspešne prežili. Mysleli ste niekedy na to aký deň mala vaša matka, keď ste prišli na svet? Nemá aj ona právo na to oslavovať, že sa v tento deň odhodlala priviesť na svet zdravé dieťa? Je to veľmi významná udalosť, keď sa vám narodí dieťa, no s postupom času nejde o detailné prepojenie matky s dieťaťom, ale o konkrétne vekové rozhranie. Šetrnejší pôrod k svojej matke by ste si asi priali všetci. Nikto z nás si ale nevyberá a je dôležité, že sme to hlavne zvládli.

Ľahšia cesta von

Tento časový úsek môžeme charakterizovať, ako obdobie, v priebehu ktorého sa postupne otvára matkina maternica, aby mohlo dieťatko prirodzenými pôrodnými cestami prísť na svet. Obidvaja spolu a navzájom spolupracujú a snažia sa nájsť ideálnu pozíciu, pomocou ktorej sa chce narodiť. Občas môže pomôcť pôrodný gél. Novinka, ktorú  asi všetky mamičky nemali možnosť v minulosti odskúšať.

Plán ako na to

Dôležitými pomocníkmi pri pôrode sú aj teplo, voda, pokoj, možnosť voľby polohy, pohybu, navodenie príjemnej atmosféry a podpora zo strany partnera a zdravotného personálu. Takýto proces sa ale podrobne naplánovať nedá. No ak máte aspoň malú predstavu o základných pokynoch môžete byť o niečo ľahšie pripravená. Kúpte si Dianatal a uľahčíte si pôrod. Poproste partnera aby bol na blízku. V hlave si urobte aspoň minimálny súpis, ako by mal tento proces prebiehať. Keď sa naň pripravíte, zbaví vás to strachu z neznámeho a budete lepšie komunikovať s okolím.

Zvážte aj výber pôrodnice, poprípade ju osobne navštívte. Niektoré z nich ponúkajú aj informačné hodiny pre budúcich rodičov. Nechajte si poradiť aj od odborného lekára a gynekológa. Aj napriek všetkému plánovaniu je potrebné v tento deň rátať s tým, že bude niečo iné. Neostáva nič iné, len sa spoľahnúť na prírodu a zdravotníkov a tešiť sa na bábätko. Pozitívny prístup je koniec koncov tá najdôležitejšia položka dobrého pôrodného plánu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *