Nábytok
2 mins read

Nábytok

Určite sme si tým všetci prešli – kúpa nového bytu alebo domu a s ním spojené zariaďovanie izieb tým správnym nábytkom. Ako všetci vieme, zaberie nám to kopec času a je to skutočne poriadna ,,fuška”, pretože každý z nás túži po tom, aby naše návštevy padli z nášho príbytku doslova na zadok. Funkčne a štýlovo zariadiť izbu nie je tak jednuduché, ako by sme si predstavovali. Ak si nevieme rady, nie je na škodu obrátiť sa na bytového dizajnéra, aby nám poskytol aspoň zopár tipov.

shutterstock_99001907

Najčastejšou chybou pri zariaďovaní bytu je to, že máme tendenciu k tomu, aby sme do svojich miestností natlačili doslova všetko. Chodíme po výpredajoch, kupujeme nezmyselné veci a potom nimi prepĺňame naše domácnosti. Mnoho ľudí sa obklopuje veľkým množstvom zbytočných vecí, ktoré sú nevyužiteľné, preto treba dbať na to, čo a kam uložíme. Množstvo rôznych dekorácií pôsobí nevkusne a chaoticky. Je potrebné, aby sme dodržali pár základných pravidiel:

V jednoduchosti je krása

Prvým, ktoré je potrebné dodržať je, že v jednoduchosti je krása. Dnešný trh je doslova minimalistický a skoro všetok nábytok je už štýlovo jednoduchý a funkčný. Obývačky preplnené mohutným dreveným nábytkom už nie sú v kurze.

Lacnejšie vs. drahšie

Je potrebné, aby sme do nábytku radšej investovali, ako kúpili lacné veci, ktoré vydržia o polovicu kratšie ako tie kvalitnejšie, za ktoré si priplatíme. Uvedomme si, že nikto z nás netúži po tom, aby si nábytok kupoval každé tri roky.

Tri farby a dosť

Pozor si treba dávať aj na farby. Vo všeobecnosti platí, že tri farby a dosť. Násilné zladenie farieb a ich odtieňov pôsobí nudne a naopak, príliš farbný byt vyzerá podivne. Dbajte pre to dôraz na to, aby ste to neprehnali. Svetlé odtiene (krémová, biela) nikdy nevyjdu z módy a do miestností v týchto farbách si môžeme vybrať široké množstvo štýlov a farieb nábytku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *