Podľa čoho si vyberať dvere do interiéru?
2 mins read

Podľa čoho si vyberať dvere do interiéru?

Keď už si konečne vyberiete vhodné bývanie, môže sa stať, že sa vám časom niečo predsa len pokazí. Veď ako sa hovorí, nič nie je večné a platí to aj pri dverách. Ak hľadáte vchodové dvere, musíte si všímať kvalitu zabezpečenia, nakoľko je dôležité, aby ste svoju domácnosť chránili pred nepovolanými osobami.

shutterstock_94811542

Podľa čoho si však vyberať dvere do interiéru? Podľa nasledujúcich parametrov.

Podľa krajiny výroby

Nie je nič horšie, keď si kúpite krásne interiérové dvere a zistíte, že krajina pôvodu je Čína alebo náš severný sused. Samozrejme, že vás chytí panika, pretože počítate s tým, že trvácnosť týchto dverí bude podstatne nižšia ako u interiérových dverí vyrobených na Slovensku. Slovenské interiérové dvere sú síce drahšie, ale zato sú kvalitnejšie. Preto je len na vás, či si kúpite lacné poľské alebo čínske interiérové dvere, alebo budete investovať do kvalitných a na Slovensku vyrobených dverí.

Podľa toho, do akej strany sa budú otvárať

Samozrejme, výber strany, do ktorej sa budú otvárať závisí od dispozície bytu. Ak ale zvolíte na jedných dverách otváranie doľava a na druhých doprava, prvotný estetický dojem nebude kladný. Najmä pohľadové dvere (tie, na ktoré sa dívame z jedného miesta) by nemali byť takto riešené. Uvedomte si, že práve určenie do ktorej strany sa budú dvere otvárať je podstatné a mali by ste ho zvážiť ešte skôr, ako začnete zariaďovať. Nejde predsa o majestátne garážové brány, ktorých štýl otvárania si budete vyberať v predstihu. Výber interiérových dverí mnoho ľudí podceňuje. Nebuďte ako ostatní a investujte do nich nielen viac peňazí, ale aj viac času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *