Skladové regály – umožňujú ekonomické a prehľadné skladovanie   
3 mins read

Skladové regály – umožňujú ekonomické a prehľadné skladovanie  

 

Správne usporiadať tovar v sklade môže byť niekedy veľmi náročné. Nezáleží, či ide o malý alebo veľký sklad, tovar musí byť vždy uskladnený prehľadne, aby sa ho dalo ľahko nájsť. Zároveň opatrne, aby sa nepoškodil. V neposlednom rade aj úsporne, aby sa ho do skladu vošlo čo najviac. Zabudnite preto na skladovanie v krabiciach porozhadzovaných po zemi. Pomôžte si a do skladu zadovážte skladové regály – šikovných pomocníkov každého obchodníka.

Ekonomické skladovanie vďaka skladovým regálom

Skladové regály pomáhajú maximalizovať úložnú plochu skladových priestorov. Sú riešením pre všetkých, ktorí chcú uskladniť svoj tovar ekonomickým spôsobom. V sklade šetria miesto najmä tým, že sa tovar dá do nich vhodne usporiadať a nemusí byť rozhádzaný po zemi v krabiciach. Navyše sa skladové regály tiahnu nielen do šírky, ale aj do výšky. Vďaka tomu vytvárajú ešte viac úložného priestoru pre tovar.

Skladové regály sprehľadnia sklad

Skladové regály umožňujú, aby ste si v nich tovar uložili podľa určitého systému, vďaka ktorému sa bude dať tovar jednoducho nájsť. Tovar v sklade bude teda uložený prehľadne, čo zlepší aj samotný logistický proces. Zamestnanci rýchlejšie nájdu to, čo potrebujú a celá pracovná činnosť sa zefektívni a zrýchli. Skladové regály sú teda veľkým pomocníkom pri dennodennej práci v sklade. Okrem toho urýchľujú aj menej časté činnosti, ako sú napríklad inventúry či kontroly tovaru. Bezpečnostné štítky na regáloch sú povinné pre určenie maximálnej možnej hmotnosti uloženého tovaru.

Variabilné využitie skladových regálov

Či už vlastníte menší alebo väčší sklad, skladové regály vám určite prácu v sklade zrýchlia, zjednodušia a sprehľadnia. Stačí si len vybrať, aký typ regálov by vám vyhovoval najviac. Na každý druh tovaru či typ skladu sa totiž hodí iný typ skladového regálu. Veľmi špecifické sú napríklad skladové regály posuvné. Sú vhodné najmä na rôzne spisy a písomnosti. Manipuluje sa s nimi veľmi ľahko. Jednotlivé bloky regálov sa dajú posúvať a vďaka tomu sa v nich jednoducho dá vyhľadať presne to, čo potrebujete.

Paletové skladové regály sú zase určené na uskladňovanie paliet. Skrutkové skladové regály sa využívajú na uskladnenie tovaru všetkého druhu. Ich jadro tvoria pevné oceľovo plechové police, ktoré udržia aj ťažšie váhy.

Je na vás, pre ktorý typ skladových regálov sa rozhodnete. Každý vám bude prínosom a umožní ekonomické a prehľadné skladovanie. Ak si nie ste istý, ktorý typ si vybrať, veľmi radi vám pomôžeme a navrhneme to správne riešenie aj pre váš sklad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *