Varte jedlá s bylinkami!
1 min read

Varte jedlá s bylinkami!

Z kuchyne sa vlečie lahodná vôňa práve pripraveného obedu. Je to slávnostná chvíľa, kedy sa celá rodina schádza k stolu, aby si vychutnali spoločné jedenie a atmosféru, ktorú toto jedlo vytvára. A s dodaním tých správnych ingrediencií, ako sú výborné bylinky, sa stane vaša kuchyňa a jedlo neodolateľným gurmánskym zážitkom pre všetky maškrtné jazýčky.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1412233
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1412233

Majorán

Rovnako ako si v zime nedokážete predstaviť auto akejkoľvek značky či už ide o Porsche, Škodu Octaviu alebo Rover, ktoré by pre bezpečnosť nemalo obuté kvalitné zimné pneumatiky, tak si možno neviete predstaviť ani pizzu alebo cestoviny bez jedinečného korenia a majoránu, ktorému sa tiež hovorí oregano. Uľahčuje odkašliavanie, hojí zápaly a výborne účinkuje napríklad po športovom výkone, kedy skvele uvoľňuje svaly.

Klasická majoránka

Čo by to bolo za tradičnú zemiakovú polievku alebo sekanú bez tejto ingrediencie, však? A ani sušená majoránka nestráca svoju arómu. Čaj z majoránky vám pomôže zaspať, utlmuje bolesti hlavy a podporuje správny chod tráviaceho systému.

Pažítka je samozrejmosť!

Pažítka je ideálnym základom pre tvarohové nátierky, polievky alebo zemiakoy. Obsahuje veľa minerálov a vitamínov (napr. vitamín C), prospieva imunitnému systému , krvnému tlaku a obličkám.

Lahodná mäta

Rovnako ako je mäta vhodná na prípravu osviežujúcich nápojov, možno ju tiež využiť ako prísadu do mletého mäsa alebo zmrzlín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *