2 mins read

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami

Či ste si už letnú dovolenku užili v prímorských oblastiach a máte chuť zájsť do prírody, alebo len hľadáte lacnejšiu a bližšiu destináciu vhodnú pre celú vašu rodinu, ani v jednom prípade nemusíte chodiť ďaleko. Príjemne strávené dni môžete prežiť aj na Slovensku, ktoré síce neoplýva pieskovými plážami, ale zato pohoriami, z ktorých výhľad vyráža dych.

Chcete náročnejšiu turistiku alebo oddychový wellness pobyt? Odporúčame skombinovať oboje a o skvelú dovolenku máte postarané. Kde teda zájsť, aby ste mohli nerušene obdivovať bohaté krásy prírodného či kultúrneho dedičstva?

Roháče

Pokiaľ máte v práci nárok už len na pár dní voľna, jeden si vyhraďte práve pre ne. Menej náročná turistika okolo plies, alebo výstup cez Tri kopy na najvyšší vrch Baníkov s nadmorskou výškou 2178 m n.m. prospeje nie len vášmu telu, ktoré sa bude musieť popasovať s reťazovými úsekmi, ale aj duši, pretože vám ručíme, že pri pohľade na tie nádherné horské masívy zabudnete na všetky starosti doma.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/911713
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/911713

Tatry

Ak nemáte strach z výšok, určite neodoláte najvyššej časti Karpát. Tatry, ktoré sú dielom vodných tokov a horských ľadovcov, sa nachádzajú v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom a ich alpský charakter zvýrazňuje 29 štítov s nadmorskou výškou nad 2 500 m n. m. K dispozícii vám tu sú luxusné hotely, penzióny a pre milovníkov prírody aj vysokohorské chaty. Na najvyššie štíty a ťažko dostupné trasy sa môžete dostať zubačkou alebo lanovkou. Obdivovať môžete Tatranský národný park, doliny, hrebene ale aj jaskyne, plesá a vodopády, ktoré sú celoročne navštevované turistami z celého sveta.

Rozhodli ste sa aj vy zakončiť leto v lone prírody?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *