2 mins read

Zrod Swarovského génia

Každá žena, ktorá má rada šperky, toto meno zbožňuje. Meno, na ktoré by mohlo žiariť mnoho mužov, manželov, priateľov či partnerov. Meno, ktoré je objektom nejedného ženského sna. Títo muži však nežiarlia. Ako je to možné? Vyzerali by sami pred sebou smiešne, keby žiarlili na krásne krištále, šperky zvodných tvarov a harmóniu elegancie a živelnosti. Spoznajte aj vy zrod Swarovského génia, ktorý patrí medzi najznámejšie šperkárske firmy na svete.

Kto bol Daniel Swarovski

Daniel Swarovski sa narodil v českej obci Jiřetín pod Bukvou, ktorá bola vtedy súčasťou Rakúskeho cisárstva, v roku 1862. V počiatkoch nosil ešte svoje pravé meno – Daniel Swartz. Vyučil sa za umeleckého sklára, takže sa skutočne neminul svojmu povolaniu. Okrem toho, že pracoval ako brúsič skla v továrni svojich rodičov, cestoval po svete a objavoval možnosti strojov na brúsenie skla. Aj preto si svoju prvú spoločnosť ako 30-ročný založil v rakúskom Wattens. Objavil opustenú fabriku s vodnou elektrárňou, ktorá dokázala dodávať energiu všetkým tým obrovským strojom.

Krištáľový kráľ

Úspech na seba nenechal dlho čakať a v krátkom čase sa stal uznávaným, obľúbeným a známym. Tak to väčšinou býva, keď robíte svoju prácu poctivo, s láskou a nebojíte sa pokroku a vymýšľať neustále nové veci. V súčasnosti má spoločnosť Swarovski viac ako 30-tisíc zamestnancov a hodnotu viac ako 3 miliardy €. Šperky so značkou Swarovski si môžete kúpiť vo viac ako 2560 obchodoch v 170 krajinách na svete. Kto by to vtedy povedal, že 30 ročný mladík, ktorý začal brúsiť krištáľ v rakúskej dedinke dobyje svet. A srdcia miliónov žien.

Široká ponuka výrobkov

Nezostať stáť na jednom mieste, tým sa Daniel Swarovski riadil celý život. A preto neostal iba pri výrobe šperkov, prsteňov a náušníc. Dnes si môžete kúpiť aj lampu Swarovski, či dokonca aj ďalekohľady a teleskopy s týmto kvalitným krištáľom. Páni, keď nebudete vedieť, ako potešiť svoju nežnú polovičku, kúpte jej Swarovski šperk. A dámy, vy keď si budete chcieť urobiť radosť, navštívte jeden z viac ako 2560 obchodov a urobte si krajší deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *