Aj vy môžete mať krásne nechty!
2 mins read

Aj vy môžete mať krásne nechty!

Hovorí sa, že krásne ruky sú vizitkou ženy – avšak nie každej z nás príroda nadelila zdravé a pevné nechty, ktorými sa môže pochváliť. V dnešnej dobe je veľa spôsobov, z ktorých si môžete vybrať a ktorým si práve vy vytvoríte nechty presne podľa svojich predstáv.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/554782
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/554782

Gélové nechty

Poslednou dobou sú asi najpopulárnejší gélové nechty, lenže nie každá žena je ochotná vystaviť svoje nechty takej záťaži. Gélové nechty sú síce veľmi krásne a dlho vydržia, ale vaše nechty sa pod nimi vo väčšine prípadov ničia a po odstránení týchto nechtov dlhú dobu trvá, než sa znovu zotavia a spevnia. Existujú však aj šetrnejšie varianty, vďaka ktorým budú vaše nechty vyzerať skvele a zároveň sa spevnia.

Klasické lakovanie

Klasické lakovanie nechtov proste nikdy nevyjde z módy. Veľa nestojí a navyše, ak práve netúžite po zložitejšej variante, zvládnete ho aj sama doma. Základom pre dobre nalakované nechty je samozrejme odstránenie predošlého laku a odmastenie nechtov. Ďalším krokom je zastrihnutie nechtov do požadovaného tvaru . Dôležité je pod farebný lak naniesť aj podkladový lak. Ak máte zdravé nechty, postačí vám klasicky podkladový lak, ak však máte nechty lámavé, rozštiepené, mäkké alebo fľakaté, mala by ste použiť lak, ktorý vám od týchto problémov pomôže ( v drogériách sú ľahko k zohnaniu – spevňujúci, bieliace atď. ). Potom už „len“ stačí vybrať si, akú farebnú variantu nechtov si viete na sebe najlepšie predstaviť. Ako si nechty nalakujete, je potom už len na vás samotnej – fantázii sa medze nekladú. Veľmi pekne vyzerajú ako jednofarebné nechty tak aj prúžkované, farebné varianty francúzskej manikúry vytvarované pomocou nalepovacích pásikov. K vytvarovaniu rôznych tvarov či ornamentov môžete použiť aj laky s úzkym štetcom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *