Čakáte bábätko? Výber kočíka nenechávajte na náhodu
3 mins read

Čakáte bábätko? Výber kočíka nenechávajte na náhodu

Stojíte pred dôležitou úlohou. Vo vašom brušku už čaká vaše dieťatko a vy ešte stále nemáte vybraný správny detský kočiarik pre jeho bezpečnú jazdu a pohodlie? Skúsime vám v tom trošku pomôcť a nasmerovať vás správnym smerom. Treba myslieť hlavne na to, aby ste nepodľahli najnovším módnym trendom, cene alebo rade susediek. Pri výbere kočíka by ste mali zohľadniť viacero významných faktorov.

Pri výbere kočíka si všímajte…

Dôležité je všímať si konštrukčné vlastnosti kočíka. U daného predajcu sa teda informujte najmä o pevnosti konštrukcie a kolieskach, ktorými daný kočík disponuje. Veľmi často riešenou témou sú kolieska na kočíku. Najmä si potrebujete ujasniť, kde budete kočíkovať častejšie. Či to bude v komplikovanejšom teréne, alebo po širokom upravenom chodníku, kde vám postačia len klasické fixné kolieska, je predsa rozdiel.

Hlboký kočík
Hlboký kočík

 

Dôležitá je takisto jeho hmotnosť a úložný priestor. Pre mamičky s viacerými deťmi či mamičky, ktoré radi nakupujú, je dôležitý aj tento faktor. Dbajte pre to aj na primeranú veľkosť úložného priestoru a odolnosť materiálu, z ktorého je detský kočík vyrobený. Pre každú mamičku je najpohodlnejšie, keď môže nájsť všetko na jednom mieste. Aj preto sa skúste poobzerať po predajcoch, ktorí majú široký výber nielen kočíkov, ale aj autosedačiek a ďalšieho sortimentu a doplnkov potrebných k bezpečnému a pohodlnému kočíkovaniu.

Ten najlepší pre vášho novorodenca?

Aký je teda najvhodnejší kočík pre novorodenca? Jednoznačne hlboký kočík. Práve ten má oproti iným kočíkom množstvo výhod, vďaka ktorým je tou najvhodnejšou voľbou. Jeho výhodou je napríklad to, že vaše dieťatko je počas chladnejších období, akými sú napríklad jeseň a zima, dokonale chránené. Vďaka jeho hĺbke je dieťatko chránené pred vonkajšími vplyvmi, vetrom a chladom.

Navyše sú dnes hlboké kočíky k dispozícií v elegantných dizajnoch a s pohodlnými vaničkami, v ktorých sa aj naobliekané dieťatko dokonale vyspinká. Ďalšou prednosťou týchto kočíkov sú aj odpružené kolesá, ktoré umožňujú dieťa podľa potreby hojdať. Pri výbere kočíka pozerajte na 3 veci, a to účelnosť, kvalitu a jednoduchosť používania, ktorá je pri bezpečnom a pohodlnom používaní kočíka veľmi dôležitá.

One thought on “Čakáte bábätko? Výber kočíka nenechávajte na náhodu

  1. Dobrý deň, čakáme naše prvé bábätko na túto zimu a ešte stále sme sa nerozhodli. Zvažujeme dada paradiso group od baby merci práve kvôli veľkým kolesám a priestrannej vaničke. Myslíte si že je to vhodná voľba na zimu? Vopred Vám ďakujem za čas a za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *