Aká pôžička je najlepšia pre slobodné mamičky?
2 mins read

Aká pôžička je najlepšia pre slobodné mamičky?

Byť slobodnou mamičkou je v dnešnej dobe veľmi náročné. Samozrejme, dostane sa vám pomoci od rodičov, príbuzných, kamarátok, no niekedy ani táto úžasná pomoc nestačí. Hlavne, keď sú vaši rodičia na dôchodku a nedokážu vám pomôcť aj finančne. Preto mnohokrát príde na rad aj pôžička, ako si však vybrať tú najvýhodnejšiu, aby ste ju dokázali splácať?

shutterstock_180405800

Pôžička pre ženy na materskej

Na výber máte tri možnosti, odkiaľ si peniaze požičať – od rodiny alebo blízkych, z banky alebo od nebankovky. Aká pôžička pre ženy na materskej dovolenke je najvýhodnejšia? Najlepšia je pôžička od vašej rodiny, pretože sa môžete trochu omeškať aj so splátkou a nikomu to nebude prekážať. Navyše nemáte žiadne úroky. No, nie všetky ženy majú túto možnosť. Potom prichádza na rad pôžička z banky, no pre slobodnú mamičku, za ktorú sa nemá, kto zaručiť, to je veľký problém. Nebankovky vám požičajú bez problémov, tam však musíte byť obozretná, aby ste si vybrali overenú spoločnosť, ktorá vám dá slušné úroky.

Najlepšia je pôžička zadarmo

Najlepšie si je vybrať nebankovku, ktorá vám ponúkne prvú pôžičku bez úrokov a poplatkov. Takže to bude v podstate ako pôžička od rodiny. Požičiate si 300 €, a keď ich splatíte načas v dohodnutom termíne, zaplatíte so všetkým opäť iba tých 300 €. Samozrejme, nevýhodou je, že si ju môžete zobrať iba raz. Prípadne nájsť inú spoločnosť, ktorá takúto pôžičku ponúka.

Je dobré poistiť sa

Teraz nemyslím zdravotné poistenie, ale poistenie schopnosti splácať. Keby ste sa dostali do problémov – strata zamestnania, invalidita, dlhodobá pracovná neschopnosť, tak vám toto poistenie veľmi pomôže. Dôležité je však si prepočítať, či sa vám oplatí. Zároveň do tejto rovnice započítajte aj možnosti toho, či môžete prísť o prácu alebo máte slabšie zdravie. Nie každému sa toto poistenie oplatí.

One thought on “Aká pôžička je najlepšia pre slobodné mamičky?

  1. Mamičky by si nemali brať žiadne pôžičky. Pokiaľ nemá mamička peniaze = najskôr by som doporučil získať financie od rodiny. Keď sa nedá inak, jediný výhodný produkt sú prvé pôžičky zdarma bez úrokov a poplatkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *