2 mins read

Jemné, hladké, vlnité, kučeravé – ako správne česať váš typ vlasov?

Hoci česanie vlasov sa môže na prvý pohľad javiť ako primitívna činnosť, v skutočnosti má mnoho rôznych špecifík. Napríklad, vedeli ste, že na správne česanie jednotlivých typov vlasov existujú rôzne kefy?

Je to skutočne tak. Ak sa pri výbere kefy na vlasy orientujete len na základe farby, vzoru, alebo dokonca ceny, robíte veľkú chybu. Rovnako by ste nemali používať zastaralú 10-ročnú kefu, pri ktorej ani neviete, na aké vlasy je vlastne určená. Aj drobné rozdiely v kefách sa totiž v dlhšom časovom horizonte výrazne prejavia. Ak používate starú a lacnú kefu, pri česaní vlasov systematicky vlasy poškodzujete. Na prvý pohľad to možno nevidíte, no po pár mesiacoch alebo rokoch vám to dajú poriadne pocítiť stratou pružnosti, farby, nadmerným štiepením a podobne. To nechcete. Naopak, ak používate modernú a správnu kefu, vlasy sa vám za to odmenia skvelými vlastnosťami, ktoré si udržia prakticky navždy. O dlhodobo dobre vyzerajúce vlasy sa tak nestará len dobrá vlasová kozmetika, ale aj kefa. Ako však správnu kefu vybrať?

Kefy podľa typov vlasov

Dnes už viete zohnať kefy, ktoré sú určené na česanie špecifických typov vlasov. Volajú sa Tangle Teezer a dostupné sú v e-shope Notino.sk. Nájdete tu kefu pre jemné a poškodené, lámavé a namáhané, kučeravé či nepoddajné vlasy. Jednotlivé kefy sa líšia dĺžkou a typom štetiniek, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre daný typ vlasov. V ponuke taktiež nájdete kefu určenú na rozčesanie mokrých vlasov. Tie sú mimoriadne citlivé a ak na ich rozčesávanie používate rovnakú kefu, ako na česanie suchých vlasov, môžete ich výrazne poškodiť.

Skvelým doplnkom ku kvalitným kefám na vlasy je, samozrejme, kvalitná vlasová kozmetika. Tá v spojení s dobrou kefou vytvára účinnú kombináciu, vďaka ktorej budú vaše vlasy vyzerať dokonale každý deň, v každom veku. Neveríte? Vyskúšajte to vlastnej koži… Alebo skôr vlasoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *