Vôňa na jeseň v znamení zmyselnosti
2 mins read

Vôňa na jeseň v znamení zmyselnosti

Vône, vône, vône… stále nové, očarujúce. S príchodom jesene a zimy je pre nás samozrejmosť vymeniť svoj letný šatník za teplé svetre a kabáty. Rovnako ako je dobré vymeniť aj parfum. Aj keď väčšina žien odmieta svoju obľúbenú vôňu zameniť za inú, nemusíte sa báť experimentovať a nechajte sa zlákať jesennou nádielkou voňavých esencií .

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1293813
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1293813

Preč s letom

Leto je už nenávratne preč. Obdobie, kedy sme si vychutnávali sviežosť a ľahkosť, dlhé horúce dni a krátke teplé noci a voľné sexy oblečenie. A preto sme si mohli dopriať svieže citrusové alebo ľahké ovocné vône, ktoré podčiarkovali krásne počasie a vašu dobrú náladu. V jeseni si naopak môžete dopriať ťažšie vône, korenisté i sladké. Nie je nič lepšie, než si prichádzajúce chladné dni spríjemniť nejakou hrejivou a zároveň podmanivou vôňou.

Keďže parfum aplikujeme priamo na pokožku a v jeseni, kedy sú dni kratšie a výrazne chladnejšie, sa snažíme čo najviac naobliekať aby nám nebola zima, mali by sme si voliť parfumy, ktoré budú intenzívne aj cez vrstvu hrubých svetrov. Nebojte sa voliť silnejšie vône, ktoré sa hodia do studeného počasia a pripomenú vám krásne slnečné, letné dni.

V jeseni korenisto

Hrejivé jesenné parfumy sa väčšinou skladajú zo zložiek, ako je santalové drevo, céder, jazmín, zmyselné pižmo alebo teplý jantár. Ďalej sa v takýchto vôňach veľmi často objavuje sladká vanilka, esencia pivoniek, magnólie alebo zvodné ruže.

Ovocné radovánky

Teraz nemáme na mysli tie ľahké a svieže letné vône, práve naopak. Zimné ovocie by malo byť ťaživé, najlepšie v kombinácii s kvetinami alebo koreninami, aby dokonale prevoňalo pokožku. Najlepšie je používať voňavkové sety a tak si užívať vôňu roll-on –u aj telového spreja pokope.
Škorica, vanilka či sladká čokoláda- to všetko by ste mali hľadať medzi voňavkami a telovými sprejmi. Zabudnite na lepkavo sladké vône a zaobstarajte si nevtieravý parfum pripomínajúci vôňu domova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *