2 mins read

Vstavané kávovary

Vstavané kávovary sú na Slovensku ešte stále pomerne neznámou veličinou. Sú však vynikajúcim doplnkom kuchynskej zostavy a svojou kvalitou sa zaraďujú medzi najkvalitnejšie na trhu. Navyše, nezaberajú zbytočne miesto.

Majú však jednu nevýhodu, a to cenu. Najlacnejšie vstavané kávovary stoja toľko, koľko najdrahšie voľne stojace. Samozrejme, aj v tomto prípade si môžete vybrať poloautomatický kávovar, ktorého cena je nižšia (zvyčajne okolo 300-400€), no ten budeme musieť i obsluhovať. Prečo sa teda aj napriek vyššej cene vstavané kávovary oplatia?:

  • Chuť kávy– jej kvalita je naozaj vysoká, a o tento štandard dlhodobo skvelej kávy budete mať postarané na niekoľko rokov; s výsledkom budete vždy spokojní
  • Rýchlosť prípravy– sú schopné pripraviť Vám vynikajúce espresso, ale často aj iné druhy kávy či dokonca čaj. Pokiaľ sú automatické (čo je väčšina), ušetria Vám i námahu.
  • Často plne automatický– to znamená, že sa približuje k profesionálnym kávovarom používaným v kaviarňach, a kvôli tejto skutočnosti je ich cena pochopiteľná. Kávovar si kávu sám pomelie, odmeria množstvo potrebnej kávy, a, samozrejme, automaticky sa i čistí a odvápňuje. Nakoľko je čistý kávovar jednou zo základných podmienok kvalitného výsledku, najmä v prípadoch espressa, majú mnohé vstavané kávovary navyše aj preplachovacie programy
  • Zvoliť si môžete veľkosť kávy, výšku trysiek, z ktorých tečie nápoj, ako aj stupeň jemnosti zomletia kávových zŕn apod.
  • Časová predvoľba, dialógový displej, ľahké ovládanie
  • Vynikajúce vlastnosti: výkon 1300-1500W, tlak termobloku 15-19barov

Vstavané kávovary sú ideálnymi pomocníkmi pre všetkých ľudí, ktorí majú radi moderné doplnky, chcú investovať do svojej kuchyne, ako aj pre milovníkov kávy, ktorý si chcú vychutnávať najkvalitnejšiu kávu v pohodlí domova a bez toho, aby si ju museli sami pripraviť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *