2 mins read

Adidas

Tri pásiky. Zvučné meno, známa značka, kvalitné športové oblečenie. Toto všetko a ešte oveľa viac sa spája so svetovorozšírenou značkou ADIDAS. A za úspech tejto značky môže jednoznačne jej zakladateľ – Adolf Dassler. Práve z jeho mena vznikol spomínaný názov – prezývka Adi a prvé tri písmená priezviska. Preto ostane Adi Dassler spolu so značkou ADIDAS v pamäti a šatníkoch ľudí.

Primárnym cieľom ADIDAS-u bolo vytvárať kvalitnú športovú obuv pre športovcov. V roku 1928 boli dokonca botasky ADIDAS na nohách mnohých športovcov na olympijských hrách v Amsterdame. Azda najznámejšími sa však stali kopačky ADIDAS pre nemecké národné futbalové mužstvo. Odvtedy vyrába Adidas svoje výrobky hlavne pre športovú udalosti, ako rôzne súťaže, majstrovstvá či dokonca olympijské hry.

Skupina ADIDAS obsahuje v podstate tri značky, a to ADIDAS, Reebok a TaylorMade. Sústreďuje sa na výrobu športovej obuvi a oblečenia pre nadšencov rôznych druhov športu. Od futbalistov, cez bežcov a plavcov až po golfistov.

Pre mnoho známych futbalových klubov je Adidas nenahraditeľnou značkou, čoho dôkazom boli aj majstrovstvá sveta v Južnej Afrike. Adidas je okrem iného aj oficiálnym športovým partnerom olympijských ako aj paraolympijských hier 2012 v Londýne.

Tak, ako sú všetkým známe tri pásiky, tak je známe aj logo adidasu. Sú ním tri lístky, ktoré symbolizujú olympijského ducha. Adidas získal a stále zväčšuje svoj úspech vďaka celebritám, ktoré nosia ich oblečenie. Medzi inými napríklad aj Madonna, David Beckham alebo Jelena Issinbajewa.

Napriek tomu, že ADIDAS vlastní mnoho jedinečných a slávnych modelov topánok, vo svojej kreativite pokračuje stále ďalej. Cieľom značky je vyrábať originálne, no najmä kvalitné a nezameniteľné oblečenie a obuv.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *