Aké sú moderné trendy v bývaní?
2 mins read

Aké sú moderné trendy v bývaní?

Bývať dobre pre mnohých znamená bývať moderne. Ako sa doba a jej požiadavky odrážajú na vybavení našich bytov a domov? Čo z módy vypadlo a čo je in vám predstavíme na nasledujúcich riadkoch. Môžete súhlasiť a nemusíte, voľba je len na vás.

Jednoduchosť a čistota línií

Trend, ktorý sa odráža najmä na zariadení domácnosti, vrátane nábytku. Je preč doba ťažkých a veľmi zdobených skríň, stoličiek a sedačiek. Aj vitráže plné nepoužívaného skla a porcelánu sú už na ústupe. Naopak, v hre je teraz relatívne jednoducho pôsobiaci nábytok, ktorý sa vyznačuje čistým prevedením a líniami.

hodiny-v-obraze-perfektneobrazy-sk

Praktickosť

Praktickosť sa odráža aj vo sfére bytových doplnkov. Prím v tomto prípade hrá úžitkové umenie, ktoré aj bežným veciam dennej potreby dodáva nový rozmer. Ako umelecký smer vzniklo v 19. storočí, no svoju atraktivitu nestratilo ani v tom dvadsiatom prvom. Dobrým príkladom jeho aplikácie sú napríklad moderné hodiny v obraze. Naopak, kedysi tak obľúbené kožušiny pomaly miznú. Je celkom možné, že tieto lapače prachu časom stratia svoj lesk úplne.

rucne-malovane-obrazy-perfektneobrazy-sk

Masovosť na ústupe

To platí aspoň pre bytové doplnky. Pretože ľudský rukopis sa cení oveľa viac ako strojová výroba. Maľované abstraktné obrazy sú toho dôkazom. Kto chce, aby jeho domácnosť vynikla, siahne práve po dielach maliarov. Majstri ich maľujú naozaj precízne, no ich dokonalosť tkvie práve v jemnej nedokonalosti, ktorej je ľudská ruka schopná. Napriek chybičkám krásy sú obrazy prítomnosťou a budúcnosťou moderných bytových doplnkov.

Veľa svetla

Už naši predkovia to vedeli, keď tvrdili, že kam nechodí svetlo, tam chodí lekár. Veľa prirodzeného svetla a kontakt s prírodou je trendom aj v modernom bývaní. Presklené dvere na terasu a veľké okná ho zabezpečia naozaj dostatok. Ďalším plusom je, že cez sklo prenikajúce slnečné lúče pomôžu interiér príjemne zohriať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *