Atramentové tlačiarne s tankovým systémom ocenia aj fotografi
2 mins read

Atramentové tlačiarne s tankovým systémom ocenia aj fotografi

Živíte sa (aspoň čiastočne) fotografiou? A chcete svojim klientom poskytovať aj vytlačené fotografie bez toho, aby ste ich museli dávať niekde tlačiť? Tak v takom prípade budete potrebovať profesionálnu fototlačiareň.

Viac náplní = krajšie fotky, ale aj väčšie náklady

Čo je hlavný rozdiel medzi bežnými a profesionálnymi fototlačiarňami? Odpoveď je možno jednoduchšia, ako by ste čakali: počet farebných náplní do tlačiarní. Okrem čiernej a základných farieb, čo je kombinácia, ktorú určite poznáte aj z bežných atramentových tlačiarní, majú profesionálne fototlačiarne aj ďalšie náplne s rôznymi inými farbami.

V profi tlačiarni tak môžete mať kľudne až tucet náplní, vďaka ktorým dokáže tlačiareň vytlačiť fotografie s naozaj krásnymi farbami. Treba však mať na pamäti, že viac náplní = viac kupovania náplní náhradných.

Výhoda tankového systému

Niečo sa dá ušetriť kúpou tlačiarne s tankovým systémom. Patrí sem napríklad obľúbená Epson L3050 z kategórie základných tlačiarní a svojich zástupcov má tento typ tlačiarní aj v kategórií (polo)profesionálnych tlačiarní.

Do takýchto tlačiarní sa nekupuje atrament v kazetách, ale vo fľaštičkách, z ktorých do tlačiarne jednoducho dolieva. Vďaka tomu je takáto náhradná „náplň“ o niečo lacnejšia ako atrament v kazete.

Tlačiarne s tankovým systémom majú síce vo všeobecnosti vyššiu obstarávaciu cenu ako bežné atramentové tlačiarne podobnej úrovne, ale práve vďaka tomu, že niečo ušetríte na atramente, sa investícia do takejto tlačiarne časom vráti vďaka ekonomickejšej tlači.

Nejde o úplnú špičku, ale pre mnohých je to viac než dosť

Pre úplnosť však dodáme, že tie najlepšie fototlačiarne využívajú klasický kazetový systém, ale to predsa neznamená, že musíte mať to najlepšie, čo trh ponúka. Ak vaše požiadavky bude spĺňať aj tlačiareň s tankovým systémom, rozhodne by ste nad ňou mali pouvažovať.

Zdroj obrázka:

Autor: F8 \ Suport Ukraine / Stock.adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *