Ako vybrať perfektné kreslo pre váš domov?
2 mins read

Ako vybrať perfektné kreslo pre váš domov?

Kreslo v miestnosti zväčša nepriťahuje veľa pozornosti, považuje sa skôr za doplnok. Ale čo by to bolo za obývačku, ak by v ňom nestálo aspoň jedno pohodlné relaxačné kreslo? Pri jeho výbere sa riaďte aj týmito parametrami.

Kožené kreslo na mieru
Kožené kreslo na mieru

Štýl

Vyberte si kreslo, ktoré reflektuje váš štýl, osobnosť a ktoré dokonale zapadne do interiéru vášho domu. Pri jeho výbere zohľadnite veľkosť a tvar miestnosti, rovnako ako jej farebné ladenie. Je tiež dôležité vedieť na čo bude kreslo primárne využívať – hľadáte kúsok, na ktorom sa schúlite do deky s dobrou knižkou, alebo uprednostníte kreslo, ktorého úlohou bude podtrhnúť výraz celého interiéru? Alebo vás oslovia viac praktické rozkladacie kreslá?

Veľkosť

Pri rozhliadaní sa po novom kresle nezabudnite klásť dôraz na jeho veľkosť. Mali by ste zvážiť rozmery miestnosti, do ktorej ho plánujete pristaviť, rovnako tak veľkosť pohovky a akéhokoľvek nábytku v nej (vrátane stolíkov či skriniek, napríklad pod televízorom). Vítanou a dobre dostupnou možnosťou je nechať si kreslá vyrobiť na mieru. Väčšiu istotu ako túto už mať nebudete.

Moderné kreslo na mieru
Moderné kreslo na mieru

Životnosť

Ak všetko pôjde podľa plánu a vášmu kreslu sa vyhnú akékoľvek „nehody“, v ideálnom prípade by vám mohlo vydržať celý život. Tak či onak, zistite si o ňom čo možno najviac ešte pred kúpou. V každom prípade sa informujte o ráme a konštrukcii – kostra by mala byť z masívu, drevotriesku príliš neodporúčame.

Porozmýšľajte o podmienkach, akým bude kreslo pravdepodobne vystavené. Veľké rodiny a rodiny s malými deťmi by mali siahnuť po kreslách s odolným poťahom, napríklad kožou. Dôležitá je tiež ľahká a rýchla údržba.

Komfort

Nech už bude slúžiť čomu a komukoľvek, kreslo by malo byť predovšetkým pohodlné. Optimálny komfort je otázkou viacerých individuálnych parametrov. Vyvarujte sa však kupovaniu kresiel s poťahmi či vo farbách, ktoré sú práve trendové. Ak chcete klasiku overenú rokmi, vsaďte na kreslá ušiaky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *