2 mins read

Ako vyzdobiť spálňu posteľnými prikrývkami a závesmi v štýle kintsugi

Trendom sezóny je japonská filozofia kintsugi, schopnosť vidieť to krásne aj v tom, čo je považované za navždy stratené. Autori kolekcií interiérových dekorácií citlivo reagujú na módne trendy. V kolekcii Dekorstudio sú už prezentované prehozy na posteľ, vankúše a závesy so vzorom v štýle retiazky.

Zlaté švy kintsugy

V preklade z japončiny znamená „kintsuga“ „zlatá náplasť“. Majster premenil rozbitú keramickú alebo porcelánovú šálku na umelecké dielo. Miazga z lakového stromu bola zmiešaná s malými čiastočkami zlata, striebra alebo platiny. Zlaté švy praskliny neskryli – naopak, stali sa ozdobou. V súčasnosti filozofia kintsuga rezonuje s trendom opätovného použitia vecí, ich premeny.

Zlaté a strieborné čiary zdobia sály elitných obytných komplexov a prístreškov, sú zahrnuté v módnych zbierkach veľkých módnych domov a zaujímajú osobitnú medzeru vo výzdobe interiéru.

Prehoz na posteľ so zlatými vzormi

Hlavnou vecou pre autora ozdoby zberateľských obalov je neprekročiť tenkú hranicu, keď dominuje zlato. Ušľachtilé kovy len zdôrazňujú krásu farby a štruktúry prehozu. Podiel zlatej a striebornej kresby na plátne je 1-2%, línie sa trblietajú pri umelom osvetlení a vytvárajú jedinečný 3D efekt.

Populárne vzory luxusných prehozov so simulovaným kovovým dekorom:

  • klasika povrchovej úpravy – nepravidelné línie pripomínajúce tmavé pásy mramoru;
  • bionické hladké fantasy línie;
  • rastlinné ozdoby – kvety, listy, tráva, kvetenstvo;
  • výklad starých vzorov – meander, papyrus, lotos;
  • geometrický vzor – kosoštvorce, štvorce, pruhy.

Kolekcie luxusných prehozov LUNA, Lotos, Blanca, NHW, ALISMA, NHX v katalógu Dekor Studio predstavujú rôzne formáty zlatého a strieborného dekoru, od prísnej geometrie až po obrie vážky a staroegyptské rastlinné vzory. Základom luxusného zamatového prehozu sú dve vrstvy mäkkej látky odolnej voči opotrebovaniu s krátkym vlasom a tenkou vrstvou izolácie. Moderný prehoz sa nemení, skrýva nerovnosti na posteli, nebojí sa pazúrov domácich miláčikov, veľmi ľahký.

Súpravy s vankúšmi a závesmi

Luxusné prehozy na posteľ dopĺňajú obliečky na vankúše rovnakého odtieňa a textúry. Vzor podporuje vzor prehozu. Posledným bodom v textilnom dizajne spálne v štýle kintsuga sú závesy, ktoré dopĺňajú súpravu. Harmonickú kombináciu odtieňov a vzorov podporte obyčajným kontrastným kobercom: tmavý pre svetlé prehozy a svetlý pre tmavé. Kovové línie jemne žiaria, miestnosť pôsobí elegantne a aristokraticky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *