3 mins read

Konkurencia nepozná brata. Ukážte, že ste v podnikaní o krok vpred

Založenie fungujúceho podniku nie je jednoduchá úloha, najmä v dnešnej preplnenej dobe. Konkurencia je taká veľká ako nikdy predtým. Najmä v ére covid sa aj spoločnosti, ktoré predtým pôsobili len v kamenných prevádzkach, presunuli na internet. Svet online podnikateľov sa tak ešte viac rozrástol a je čoraz ťažšie nielen vyniknúť, ale aj ochrániť svoje produkty alebo služby pred neochotou konkurencie. Preto je mimoriadne dôležité byť vždy o krok vpred pred konkurenciou a právne chrániť svoje výrobky, aby vám ich nikto nemohol ukradnúť. Pýtate sa ako? Riešením je ochranná známka.

Ochranná známka – cena, ktorú zaplatíte, stojí za investíciu

Ochrannú známku pravdepodobne netreba predstavovať. Ak máte pochybnosti v podnikaní, musíte ho poznať a vedieť, že ide o právnu ochranu, ktorá sa označuje písmenom R v kruhu pri názve výrobku alebo služby. Možno ste o tom dokonca uvažovali, ale odradili vás mraky papierovačiek. A úprimne, nie sme prekvapení, papierovanie spojené s registráciou ochrannej známky je naozaj komplikované a často je rozhodujúcim faktorom, prečo sa do nej nepustiť. Pri registrácii ochrannej známky zohráva úlohu aj cena – tu však treba zdôrazniť, že aj keď sa môže zdať, že ide o vyššiu investíciu, rádovo niekoľko stoviek eur v závislosti od rozsahu, rozhodne má zmysel, pretože sa vám v budúcnosti niekoľkonásobne vráti. Odcudzenie vašich produktov alebo služieb konkurenciou by predstavovalo oveľa väčšiu stratu.

Nenechajte sa odradiť, Patentoid vám pomôže

Na záver treba spomenúť, že na registráciu ochrannej známky rozhodne nemusíte byť sami a môžete ju vykonať v pohodlí domova bez toho, aby ste museli vynaložiť akékoľvek úsilie. Zložitý proces podávania žiadosti o ochrannú známku, vybavovania formalít, vypracovania žiadosti a ďalších dokumentov dnes môžu ľahko zvládnuť spoločnosti, ktoré sa špecializujú na ochranné známky. Jedným z nich je napríklad Patentoid, ktorý vám vďaka svojim bohatým skúsenostiam zabezpečí ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kde plánujete podnikať. S Patentoidom môžete celý proces vybaviť online, takže nemusíte nikam chodiť. Stačí vyplniť online formulár, odoslať splnomocnenie, zaplatiť za objednávku a potom sa pokojne venovať svojej práci.

Teraz vám už nič nestojí v ceste, aby ste mohli naplno rozbehnúť svoje podnikanie bez strachu zo všemocnej konkurencie. S právnou ochranou máte navrch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *