Ako zmenšiť svoje obavy z letu na dovolenku?
2 mins read

Ako zmenšiť svoje obavy z letu na dovolenku?

Väčšine ľudí sa let lietadlom spája s cestovaním na dovolenku a teda s príjemnými pocitmi. Nie však ľuďom, ktorí mávajú pred letom obavy.

Do lietadla síce sadnete, ale nie je to pre vás nič príjemné?

Nemyslíme však teraz ľudí, ktorí majú tak veľký strach z lietania, že aj k moru chodia zásadne autom. Veľká skupina sú aj ľudia, ktorých síce obavy pred letom neodradia od toho, aby na dovolenku lietadlom išli, ale to je všetko. Rozhodne nebudú vo voľnom čase vyhľadávať vyhliadkové lety lietadlom. Ak patríte k takýmto ľuďom, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť zmierniť svoje obavy, hoc aj z tohtoročného letu na dovolenku.

Vyberte si priamy let

O lepšie zvládanie letu lietadlom sa môžete postarať ešte pri kupovaní leteniek. Ako? Ak je to možné, vyberte si priamy let. Veľa ľudí začína pociťovať nervozitu ešte pred odletom, pri všetkých tých „procedúrach“ na letisku, preto môže byť pre nich dobré, ak si cestovanie čo najviac uľahčia.

Rozhodnite sa, či preferujete denný, alebo nočný let

Aj čas letu môže mať vplyv na to, ako budete cestovanie zvládať. Zamyslite sa preto nad tým, či by vám viac vyhovoval denný, alebo nočný let. V tomto prípade je to individuálne, takže sa riaďte výlučne sebou.

Vyberte si trasu s menším výskytom turbulencií

V niektorých prípadoch si budete môcť vybrať len aj podľa trasy, ktorou poletíte. Ak to bude aj váš prípad, zistite si, na ktorej trase je menší výskyt turbulencií. Samozrejme, nikdy nemáte záruku, že sa im úplne vyhnete, ale môžete aspoň znížiť riziko.

Zvoľte si sedadlo v uličke, či nad krídlami

A v neposlednom rade zvážte aj výber sedadla. Vyberte si radšej sedadlo v uličke, ľuďom s obavami z lietania pomáha, keď majú takýto pocit voľnosti. A majte na pamäti, že čo sa otrasov týka, najstabilnejšie bývajú sedadlá nad krídlami.

Zdroj obrázka:

Autor: luengo_ua / Stock.adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *