Čaj pre zdravie a krásu
2 mins read

Čaj pre zdravie a krásu

Legenda hovorí, že čaj objavili asi pred 5000 rokmi za vlády čínskeho vládcu Šen Nunga. Múdry panovník a vynaliezavý vedec trval na tom, aby sa všetka voda na pitie prevárala. Jedného letného dňa počas zastávky vo vzdialenom kraji sluhovia začali variť vodu pre cisárov sprievod, keď vtom do nádoby spadlo niekoľko suchých listov z blízkeho kríka. Vriaca voda sa sfarbila dohneda. To vzbudilo vládcovu vedeckú zvedavosť a trval na tom, že vodu ochutná. A to bola jeho prvá šálka čaju. V tomto článku vám ponúkame spôsoby ako inak sa dá čaj ešte využiť.

Máte unavené, boľavé či opuchnuté oči? Namočte dve čajové vrecúška do teplej vody a priložte ich na zavreté oči asi na 20 minút. Tanín obsiahnutý v čaji zmierni opuch aj únavu.

Foto by: http://www.sxc.hu/assets/182998/1829975345/tea-bags-1427604-m.jpg
Foto by: http://www.sxc.hu/assets/182998/1829975345/tea-bags-1427604-m.jpg

Trápia vás suché vlasy? Keď si ich umyjete, opláchnite ich litrom teplého nesladeného čaju. Dodá vaším vlasom prirodzený lesk.

Zbavte sa hnisavej vyrážky pomocou čajového vrecúška. Vlhké vrecko priložte na neželanú vyrážku, prelepte ho leukoplastom a nechajte pôsobiť cez noc. Kým sa zobudíte vriedok sa bezbolestne vysuší.

Zbavte sa zapáchajúcich nôh každodenným čajovým kúpeľovom. Ponorte chodidlá na 20 minút do silného čaju a tešte sa že intenzívny pach sa konečne vytratí. 

Ak vás trápi boľavý zub, máte zapálené ďasná alebo sa vám vyhodil vriedok na podnebí, vypláchnite si ústa šálkou horúceho mätového čaju so štipkou soli. Mäta pôsobí antisepticky a obsahuje mentol, ktorý pri styku s pokožkou či sliznicou zmierňuje bolesť. Lyžičku čerstvých mätových listov uvarte v šálke vody a nechajte niekoľko minút odstáť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *