Čo je hlavnou výhodou súkromných škôlok?
2 mins read

Čo je hlavnou výhodou súkromných škôlok?

Nástup dieťaťa do škôlky je významnou životnou udalosťou. Určite aj pre rodičov, veď ak dieťa nenavštevovalo už jasle, je práve nástup do škôlky momentom, keď začne dieťa pravidelne tráviť čas mimo rodiny. V prvom rade však ide o významnú udalosť pre samotné dieťa.

Štátne škôlky nie sú všeobecne horšie, avšak je tu jedno ale

Ako sa dieťa v škôlke bude mať? To je otázka, ktorú si určite kladie každý rodič a nielen vtedy, keď ide ráno s dieťaťom do škôlky, ale už pri výbere škôlky, do ktorej bude jeho dieťa chodiť. Každý predsa chce pre svoje dieťa tú najlepšiu škôlku. Treba však poznamenať, že výber nie je vždy len o tom, čo chce rodič, ale aj o voľnej kapacite tej, či onej škôlky.

Snaha, aby dieťa navštevovalo čo najlepšiu škôlku, či nedostatok miest v štátnych škôlkach, to sú dva hlavné dôvody, prečo sa mnohí rodičia rozhodnú pre súkromnú škôlku. Treba však zdôrazniť, že štátne škôlky nepovažujeme všeobecne za horšie.

Aj štátna škôlka môže byť kvalitou na úrovni súkromných, „problém“ však spočíva v tom, že medzi štátnymi škôlkami sú väčšie rozdiely. Predsa len, žiadne súkromné zariadenie by si nemohlo dovoliť neposkytovať rodičom a ich deťom adekvátnu úroveň. Rodiča by totiž svoje deti dali inam a takáto súkromná škôlka by mohla rovno zavrieť. Dá sa teda povedať, že súkromné škôlky sú väčšou stávkou na istotu.

Tip na súkromnú škôlku v Trenčíne

Zvažujete teda pre svoje dieťa súkromnú škôlku? Ak áno a ste z Trenčína alebo okolia, je tu pre vás Motýlik, súkromná škôlka Trenčín. Ide o ideálnu voľbu pre rodičov, ktorí pre svoje deti hľadajú kľudné a tiché prostredie a individuálnu starostlivosť v malom kolektíve.

Súkromná materská škola Motýlik je určená deťom od 2 do 6 rokov. Je zaradená do siete škôl a školských zriadení MŠ SR a poskytuje aj predprimárne vzdelávanie. Prevádzka je celoročná a poskytovaná je tu pravidelná aj občasná a tiež celodenná aj hodinová starostlivosť o deti.

Zdroj obrázka:

Autor: oksix / Stock.adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *