Čo skrývajú smetné koše?

0

Mať uprataný byt ešte neznamená, že máte naozaj čisto. Pokiaľ nevynesiete odpadky, nezáleží na tom, koľko hodín ste strávila vysávaním, vytieraním či behaním po miestnostiach s prachovkou v ruke, pretože odtiaľ by sa mal začať váš pravidelný upratovací rituál. Kuchyňa by mala patriť medzi obzvlášť udržiavané časti, keďže tam trávime nie len voľný čas s rodinou, ale hlavne pripravujeme a varíme pokrmy niekoľko krát do dňa, ktoré následne konzumujeme. Po výdatných jedlách sa nám však cez deň v koši nahromadia odpadky a práve tie bývajú hlavným zdrojom narušenej imunity či dokonca pôvodcom chorôb.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1166890

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1166890

Takéto nádoby sú však rovnako dôležitou súčasťou vybavenia ako napríklad kuchynské spotrebiče, či už sú hygienické alebo nie. No vždy si môžeme vybrať z viacerých druhov, ktoré nám trh ponúka. Výhodou vstavaných košov je jeho neviditeľnosť. Väčšinou vbudované do spodných skriniek príliš neohrozujú zdravie detí, či domácich maznáčikov, ktoré by prehrabovanie sa v smetiaku lákalo. Praktickým riešením je umiestniť ho pod drez, aby ste ho mali pri čistení zeleniny a iných prácach vždy po ruke a tak nemuseli s neporiadkom chodiť cez celú kuchyňu.

Okrem farby, tvaru a veľkosti by ste si pri výbere mali dať záležať na praktickosti a funkčnosti produktu. Radšej sa veľkým oblúkom vyhnite tým, ktoré stoja samostatne a pri otvorení sa musia chytať za horné veko plné nebezpečných baktérií a vírusom množiacich sa tam jedna radosť. Nie každý si po použití uvedomí, že sa dotkol jedného z najkontaminovanejších toxických miest v dome a priznajte sa, či by vás napadlo po vyhodení prázdneho obalu dôkladne si umyť ruky. V dnešnej dobe sú oveľa odporúčanejšie tie s vyvinutým mechanickým systémom. Otvoriť viečko teda môžete nohou prostredníctvom stlačenia pedálu. Trochu väčší luxus poskytuje špeciálny typ, ktorý je zautomatizovaný a funguje na princípe snímača pohybu do určitej vzdialenosti.

Zdielať.

O autorovi

Zanechať komentár