Dôležité detaily, bez ktorých to nebude vo vašej spálni fungovať
2 mins read

Dôležité detaily, bez ktorých to nebude vo vašej spálni fungovať

V niektorých prípadoch si to ani neuvedomujeme, a pritom si vlastným pričinením znepríjemňujeme naše bývanie. Veľmi často je to z dôvodu nedostatočnej informovanosti. Zlepšiť to môžete pozorovaním svojho okolia, vyhľadávaním dostupných zdrojov v danej oblasti, alebo si stačí prečítať jeden zaujímavý článok, vďaka ktorému sa všetko dôležité dozviete v priebehu niekoľkých sekúnd.

Elegantné prehozy
Elegantné prehozy

Miesto pre relaxáciu tela aj duše

V obývacej izbe alebo kuchyni sa mierne nedostatky tolerovať a prehliadnuť  z času na čas ešte dajú. V spálni by ste to riskovať nemali. Je to priestor určený na relaxáciu a odpočinok. Vaše telo v nej počas niekoľkých hodín prichádza do stavu, kedy niektoré životne dôležité funkcie prestávajú fungovať v plnej miere, aby na druhý deň boli schopné zvládnuť ten obrovský stres.

Spálňa by preto mala byť situovaná v oblasti, kde je najmenšia frekvencia pohybu. Ak to nie je možné, od rušnej časti by ste si zónu na spanie mali oddeliť. Na dekoráciu využívajte len jednoduché a zároveň elegantné prehozy.

Správna svetová strana

Pred tým, než sa rozhodnete vyberať miestnosť na tieto účely, mali by ste poznať svoje vlastné telo. Tým, čo chodia spávať zavčasu a rovnako tak vstávajú, vyhovuje spálňa smerovaná na východ, pretože sa počas dňa zbytočne neprehrieva. Opačne, smerom na sever je to ideálne pre tých, ktorý vstávajú neskoro, pretože tam ich nebudú zbytočne rušiť ranné lúče slnka.

Samozrejme, že veľa ľudí sa rozhoduje aj na základe estetického cítenia. V spálni by malo byť všetko jednoduché a čisté, aby ste si zbytočne nezaťažovali vašu myseľ pri pohľade na rušivé elementy, aj tej musíte dopriať počas týchto hodín poriadny relax. Z miestnosti na spanie by ste mali odchádzať odpočinutí. Pri posteli by ste mali mať menšie koberce, ktoré spríjemnia vaše vstávanie. Nie je dobré, ak vás hneď od rána prekvapí studená podlaha pod nohami. Východ zo spálne by mal smerovať smerom ku kúpeľni. Ak sa budete riadiť týmto logickým uvažovaním, môže byť vaše spanie oveľa pohodlnejšie, tak to skúste priatelia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *