Dôležité veci, ktoré na celodennej turistike v horách nesmú chýbať
1 min read

Dôležité veci, ktoré na celodennej turistike v horách nesmú chýbať

Ak máte v pláne okrem plávania v prírodných jazerách podniknúť aj turistiku, odporúčame vám prečítať si nasledujúce riadky. Hory sú síce krásne, ale prinášajú množstvo nástrah, najmä pre tých, ktorí ich nenavštevujú pravidelne a môžu podceniť svoje schopnosti.

Keď si do batožiny pribalíte funkčné ďalekohľady, máte možnosť vidieť naozaj krásne veci. Tieto veci, o ktorých si povieme, si ale rozhodne nezabudnite vziať.

Tekutiny

Do hôr nechoďte bez dostatočného množstva tekutín. Dehydratácia, bolesť hlavy a kolaps by mohli ohroziť vaše zdravie až do takej miery, že by ste si museli zavolať Horskú záchrannú službu. Nosievajte so sebou minimálne dva litre tekutín. Najlepší je čaj, poprípade čistá voda.

Teplé oblečenie a dobrá obuv

V horách sa počasie môže zmeniť kedykoľvek. Ideálny outfit na celodennú turistiku je tento: dlhé nepremokavé nohavice, vysoké termo ponožky, vysoké turistické topánky, hrubá bunda, flísová mikina, tenké bavlnené tričko, pršiplášť pre prípad potreby. Do batoha si pokojne prihoďte náhradné bavlnené tričko a krátke nohavice.

Najmä ak sa chystáte do vyšších oblastí, obúvajte si len turistickú obuv s protišmykovou podrážkou. Ľahko by sa mohlo stať, že by ste sa pošmykli na skalách a spôsobili zlomeninu.Opatrnosti nikdy nie je dosť, najmä ak chodievate s malými deťmi. K obrázkom z fotopascí sa zjavne nedostanete, tými sa môžu pokochať len poľovníci. Čakajú vás tam ale iné krásne miesta, ktoré budú stáť za odfotenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *