Elegantné tienenie rímskymi roletami
3 mins read

Elegantné tienenie rímskymi roletami

Okná našich bytov bývajú dosť často „ozdobené“ žalúziami. Využívame ich, aby nám v byte tienili, ale aby nás aj ochránili od zvedavých pohľadov našich susedov. Praktickosť sa im nedá odoprieť, avšak čo ich vzhľad? Je príťažlivý ešte aj dnes, keď je toľko iných tieniacich systémov?

rimske-rolety_ambiente.sk

S rímskymi roletami bez prachu

Často až pri umývaní okien, párkrát za rok, nám napadne venovať pozornosť aj žalúziám. Pri upratovaní ich bežne chtiac-nechtiac prehliadame, a tak sa na nich usádza prach, ktorý sa po dlhšej dobe nevšímavosti odstraňuje dosť ťažko. Musíme si dávať pozor, aby sme jednotlivé časti žalúzie nepoškodili, najmä aby nedošlo k zalomeniu žalúzií či poškodeniu systému. Aj malé deti s obľubou siahajú na „špagátiky“ navíjania, aby mohli donekonečna odostierať a zastierať…

Pri rímskych roletách, ktoré sú čoraz obľúbenejším tieniacim systémom, tieto problémy nenastávajú. Rímska roleta je totiž zhotovená z textílie, ktorá je na svoju konštrukciu upevnená suchým zipsom, a tak sa podľa potreby dá prať oveľa častejšie. Rímske rolety si môžete zmeniť zakaždým, keď dostanete chuť zmeniť farebnú náladu vo svojom interiéri. Jednoducho si kúpite novú látku, ktorá sa Vám hodí a necháte si ušiť novú rímsku roletku. Systém vám ostane, zmeníte len jeho prevlek.   rimske-rolety2_ambiente.sk

Krajší pohľad z okna

Tienenie rímskymi roletami si môžete prispôsobovať podľa aktuálnych potrieb. Niekedy túžite mať jasný pohľad z okna, alebo okná umyť, vtedy ich viete vytiahnuť úplne hore. Inokedy sa usilujete skryť pred pohľadmi ľudí, alebo slnečnými lúčmi, tak si ich stiahnete zase úplne dole. Vo väčšine prípadov však slúžia na dekoračné účely a tienenie zároveň, spustené do polovice okna umožňujú položiť si na parapet kvetinky a rastlinky, prípadne sviečky. Rímske rolety majú tú úžasnú výhodu, že nahrádzajú záclonu aj záves. Sú dostupné v rôznych prevedeniach, predriasené, rovné, s viditeľnými tyčami, alebo skrytými. Dajú sa zhotoviť zo všetkých možných textílií, od tých záclonových – priehľadných až po 100% tieniace – blackoutové.

Zlaďte rímske rolety so závesmi

Rímske rolety a závesy sa vôbec nevylučujú, práve naopak. Dokážete ich veľmi pekne zladiť s farbou či vzormi na vašich závesoch, čím vytvoríte veľmi elegantný dojem anglického štýlu. Rímske rolety nie sú vhodné len do bytov či domov, ale pokojne ich viete využiť aj vo vašej kancelárii, bare, kaviarni či reštaurácii. Vyberte si z rôznych spôsobov šitia, zo šírok a dĺžok vhodných práve na vaše okná. Tento dizajnový prvok nikdy nevyjde z módy, pretože nielen vynikajúco vyzerá, ale je ešte aj praktický.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *