Tri choroby, ktoré netreba podceňovať
2 mins read

Tri choroby, ktoré netreba podceňovať

Nejeden krát do roka sa stane, že musíme prerušiť rozbehnuté pracovné tempo kvôli nepredvídanej okolnosti – chorobe. Samozrejme, že najčastejšie vyskytujúca sa choroba nielen u slovenských občanov je práve chrípka. Je jedno, či je jar, leto, jeseň alebo zima. Chrípka si nevyberá ročné obdobie a napadne nás v hociktorom období v roku.

Bolesť chrbtice
Bolesť chrbtice

V nasledujúcich riadkoch si však povieme viac o chorobách, ktoré by sme nemali podceňovať a predsa to mnohí robíme. Aké sú to choroby?

Bolesť chrbtice

Či už máte sedavú prácu alebo pracujete fyzicky, bolesti chrbtice sa časom dostavia. Snažte sa preto viac venovať cvičeniu a plávaniu, ktoré sú prospešné pri bolestiach chrbtice. Ak už ale nebude iná možnosť, budete musieť ísť na operáciu chrbtice. Najmodernejšou a najefektívnejšou technológiou operácie chrbtice je práve laserová operácia chrbtice.

Karpálny tunel

Možno ste ešte tento pojem nepočuli. Tí, ktorí pracujú v kancelárii pri počítačoch, dobre vedia, čo je karpálny tunel. Jedná sa o presilenie zadného zápästného svalu, cez ktorý prechádza prístredný nerv. Keď miesto prechodu zhrubne, nazýva sa to karpálny tunel. Môže sa stať, že ak zanedbáte prevenciu, budete musieť podstúpiť operačný zákrok, na základe ktorého vám bude karpálny tunel odstránený.

Neuropatické bolesti

S veľkými neuropatickými bolesťami sa stretávajú pacienti, ktorí majú diabetes, čiže cukrovku. Prejavujú sa stratou citlivosti končatiny, podkožným krvácaním a deformitou na nohách. Tento problém sa dá riešiť. Problém je však v tom, že mnohí pacienti mali neskoro diagnostikovanú túto chorobu a bolo takmer nemožné nastaviť liečbu. Neuropatické bolesti určite nepodceňujte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *