2 mins read

Je lepšia dvojdielna alebo mobilná klimatizácia?

Rozhodli ste sa, že si na leto už konečne kúpite klimatizáciu, ale vašou hlavnou požiadavkou je, aby ste pri inštalácii nemuseli prerábať byt alebo robiť iné stavebné úpravy. V tom prípade máme pre vás dva varianty, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. Vaše požiadavky spĺňa mobilná a dvojdielna klimatizácia. Aby ste sa vedeli rozhodnúť, poďme si ich predstaviť.

Čo vám zaručí mobilná klimatizácia?

Klimatizácia vhodná hlavne do historických budov, kde nemôžete robiť žiadne zásadné stavebné úpravy, pretože pri mobilnej klimatizácii stačí, ak vyvediete hadicu s teplým vzduchom von oknom. Taktiež sa je ideálna do bytov, kde ste iba v prenájme – nebudete predsa platiť veľké peniaze za stacionárnu klimatizáciu, ktorú si po ukončení nájomnej zmluvy budete môcť zobrať len veľmi, veľmi komplikovane.

screen-vzdusin-mobilnaklimatizacia

Ďalšou výhodou je jej nízka cena, ktorá je viac ako o polovicu nižšia ako cena pri nástenných klimatizácií. O tom, že inštalácia tejto klimatizácie je úplne malina, nemusíme ani hovoriť – vybaliť z krabice, položiť na miesto, kde ju chceme mať, zapojiť do elektriky, pustiť, nastaviť teplotu a miestnosť sa vám už chladí. Jedinou nevýhodou mobilných klimatizácií je ich hluk, pretože musia byť v miestnosti a nedajú sa umiestniť von. Ak sa vám mobilné klimatizácie zdajú ako najlepší spôsob ako schladiť váš domov, môžete si ich kúpiť tu. Už začiatkom leta túto investíciu oceníte .

Čo vám ponúkne dvojdielna klimatizácia?

Už názov napovedá, že táto klimatizácia sa skladá z dvoch častí. Vnútornej a vonkajšej, ktorá vyvádza horúci vzduch. Obe tieto časti sú spojené hadicou. Obľúbené dvojdielne klimatizácie sa používajú hlavne vo väčších priestoroch, ktoré mobilné klimatizácie so slabším výkonom nedokážu vychladiť. Napriek tomu, že dvojdielne klimatizácie majú vyšší výkon, tak sa dá s nimi manipulovať rovnako dobre ako s mobilnými klimatizáciami.

screen-dvojdielne-klimatizacie

Taktiež si nevyžaduje prakticky žiadne stavebné úpravy – ak máte balkón alebo parapet, na ktorý môžete umiestniť vonkajšiu časť, nemusíte už riešiť nič a klimatizáciu môžete veselo spojazdniť. Takáto klimatizácia vám za nižšiu cenu ponúka približne rovnaký výkon ako stacionárna. Ak je toto tá pravá klimatizácia pre vás, pozrite si ponuku na Vzdusin.sk a vyberte si tú najlepšiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *