Lacné a rýchle dekorovanie interiéru. Zvládnete to s pomocou týchto doplnkov
2 mins read

Lacné a rýchle dekorovanie interiéru. Zvládnete to s pomocou týchto doplnkov

V súčasných trendoch má hlavné a posledné slovo kreativita. Tá dnes ovplyvňuje a formuje pohľad nejedného z nás. Uplatniť sa dá takmer všade, no najdôležitejšia je v interiéri, kde si s jej pomocou dokážeme vytvoriť originálny a zároveň harmonický domov.

Tapeta
Tapeta

Spôsobov a postupov, ako to dosiahnuť je niekoľko. Jedným z moderných riešení, ako zmeniť celý interiér na nepoznanie, sú tapety. Nemusíte mať obavy, tie časy kedy boli všetky steny a omietka pokryté vzorovaným papierom, je už dávno preč. Dnes sa na to ide naozaj s vkusom.

Tapety s novým rozmerom

Tieto interiérové dekorácie sa vracajú vo veľkom štýle a v úplne inom rozmere a kvalite. Vďaka nim si zariadite interiér, ktorý nebude vyzerať ako „tuctová“ maľba.

Dnešná tapeta už neslúži len na prvoplánové pokrytie betónu. Má schopnosť oživiť interiér a dokonca úplne zmeniť jeho celkový ráz. Ak dnes budete nad ňou uvažovať, máte k dispozícii širšie portfólio, než kedykoľvek predtým. Dokonca aj vašim najmenším môžete urobiť radosť v podobe vhodne zvolenej detskej fototapety. Ofsetová alebo digitálna tlač vás a vašich blízkych vďaka dokonalému obrazu „prenesie“ do obľúbeného prostredia, ktoré si s takouto tapetou môžete veľmi rýchlo navodiť.

Ako ich vyberať?

V prvom rade by ste nemali zabudnúť na jedno dôležité pravidlo, ktoré by sa malo týkať asi každého zariaďovania interiéru. Vždy by mal byť obsahom tapety aspoň jeden rovnaký odtieň, ktorý  už v miestnosti máte. Môže to byť farba sedacej súpravy, ktorá sa prenesie do vzoru a dezénu tapety. Zohľadniť by ste to mohli aj v detskej izbe, kombinovať farbu nového detského koberca s motívom tapety.

Na záver nezabudnite, že dnes sa s nimi nepokrývajú všetky steny a omietky v dome či byte. Jedna stena s dokonalou tapetou upúta vašu pozornosť najviac. Celý efekt ešte umocníte tým, že na ňu necháte dopadať dostatok denného svetla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *