Na čo musíte prihliadať, keď idete kupovať nový matrac?
2 mins read

Na čo musíte prihliadať, keď idete kupovať nový matrac?

Kúpe nového matraca sa skôr, či neskôr vôbec nevyhnete. Časom sa každý matrac opotrebuje – vyleží a my s tým bohužiaľ nedokážeme nič robiť. Ak cítite, že sa vám zle spí a váš matrac je pomerne moc vyležaný, mali by ste premýšľať nad tým, že si namiesto bižutérie a iných drobností kúpite pod stromček nový matrac. Nemusíte sa báť, budú prebiehať výrazné akcie na matrace. Neznamená to, že kvalita matraca klesne. Predajcovia budú chcieť len vypredať matrace na sklade, ktoré im ostali.

Bright white luxury rendered bedroom interior with blowing curtains on tall windows above a comfortable double bed with seating and a bookcase on a painted white wood floor.  3d Rendering

Na tvrdosť a rozmer

Pri výbere nového matraca určite prihliadajte na tvrdosť a rozmer matraca. Dôkladne si preverte, akú veľkosť má váš starý matrac, aby ste si nekúpili väčší alebo menší matrac. Ideálny rozmer matraca je 90×200. Ťažší ľudia by mali spávať na tvrdších matracoch a ľahší na mäkších. Vyberajte si matrac na mieru postele, pretože centimeter naviac by vám mohol spôsobiť problémy.

Na manželskú posteľ si dávajte dva matrace

Pri výbere matracov na manželskú posteľ kupujte dva rôzne matrace. Môžete si vybrať z ponuky matracov 1+1. Dávate si však pozor, aby ste nekúpili dve rôzne veľkosti. Tvrdosť matraca si môžete vybrať, ale veľkosť matraca prispôsobte veľkosti postele.
Všímajte si aj výrobcu

Matrace si vyberajte zaručene len u kvalitných predajcov a výrobcov, pretože sa nejedná o krátkodobú investíciu. Matrace si nevyberáte každý týždeň a práve preto by ste si mali vybrať jeden, ale zato kvalitný matrac. Popýtajte sa svojich známych na miesta, kde kupovali matrace. Poprípade si nájdite súkromníka, ktorý by vám podľa vašich požiadaviek vedel vyrobiť matrac vám na mieru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *