Aby malá obývačka nebola veľkým problémom
2 mins read

Aby malá obývačka nebola veľkým problémom

S menšími bytmi sa pochopiteľne spája aj neveľká obývacia izba, ktorá nás pri sťahovaní dokáže poriadne potrápiť. Ako ju zariadiť, aby nevyvolávala klaustrofóbiu, ale aby sa v nej dalo pohodlne žiť?

shutterstock_151209266

Sedacie súpravy by mali zodpovedať miestnosti

Do malej obývačky nepatria nespratné sedacie súpravy. Bratislava ale aj iné väčšie mestá sa potýkajú s problémom drahšieho ubytovania. Mnohí preto siahajú radšej po bytoch s menšou rozlohou a bojujú s nedostatkom priestoru. Aby aj to málo miesta nezabral obrovský gauč, je vhodné vyberať rozkladacie sedacie súpravy. Tie sa zmestia aj do stiesnených priestorov a v prípade potreby môžu slúžiť aj na spanie.

Malá obývačka potrebuje veľa svetla

Aby ste opticky zväčšili priestor, potrebujete dostatok svetla. Preto odostrite závesy a vytiahnite žalúzie, nech sa do miestnosti dostane čo najviac prirodzeného osvetlenia zo slnka. Ak vám prekáža prázdne okno, nič neskazíte záclonami.

Najlepšie urobíte, keď siahnete po bledých farbách na stenu. Tie budú svetlo v izbe pekne odrážať. Rozhodne zabudnite na tmavé podlahy či sedacie súpravy.

Nábytok by sa mal dať presúvať

Výborným ťahom v zariaďovaní malej obývačky je, ak sa dá nábytok presúvať. Zvoliť si stôl z masívu síce môže byť pekné, no veľmi nepraktické. Vhodným riešením sú napríklad posuvné panely, ktoré môžu miestnosť opticky predeliť. V prípade potreby ich môžete presunúť k stene a obývaciu izbu tak otvoriť.

Praktický je tiež nábytok na kolieskach, ktorý vám prácu a prípadné zväčšovanie priestoru uľahčí. Na kolieskach určite nájdete aj sedacie súpravy. Bratislava aj iné mestá ponúkajú dostatočný výber výrobcov a distribútorov, takže by ste nemali mať problém s hľadaním sedačky v určitej cenovej kategórii.

Skvelo poslúžia aj posuvné dvere, ktoré dokážu priestorovo ušetriť aj dva metre štvorcové v porovnaní s klasickými dverami. Síce sú drahšie a ich namontovanie nie je najľahšie, no pre ten kus miesta sa to oplatí.

Foto: Bigstockphoto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *