2 mins read

Najlepšia je domáca zmrzlina

Milujete aj vy zmrzlinu? A viete čo všetko sa do nej v obchodoch pridáva? Rôzne dochucovadlá, farbivá, arómy… Takto by sme mohli pokračovať pekne dlho a nakoniec by sme prišli na to, že zmrzlina, ktorú poznáme z obchodov vlastne s pravou zmrzlinou nemá nič spoločné. Pritom náklady na jej výrobu sú minimálne, no kúpna cena niekoľkonásobne predražená. Ak ste to so zmrzlinou v téglikoch už radšej vzdali, no vaše deti sa jej nie a nie vzdať urobte im zmrzlinu doma. Viete presne čo do nej dáte a keď si všetko spočítate zistíte, že na jej výrobe aj ušetríte, ako keby ste museli každému členovi rodiny kúpiť predražený nanuk v obchode.
Vyrobiť zdravú, pravú a chutnú zmrzlinu nie je žiadna veda. No a aj keď leto máme už dávno za nami nemusíme sa zmrzliny vzdať ani počas týchto chladnejších dní. Vedci totiž zistili, že chladné potraviny ako zmrzlina apod. nemajú žiadny vplyv na prechladnutie alebo chrípku.

Doprajte sebe a aj svojim deťom zdravšiu verziu zmrzliny. Takú, ktorá vám môže ponúknuť živiny dôležité pre vaše zdravie. Kvalitné mlieko je jednou z potravín, ktoré budete potrebovať a ak máte tú možnosť najlepšie urobíte ak si mlieko zadovážite priamo od chovateľa kráv alebo z mliečneho automatu. Druhou zložkou sú vajcia. Presnejšie budeme potrebovať žĺtky. Žĺtky sú dobrým zdrojom vysoko kvalitných bielkovín. Klasická zmrzlina z obchodov je buď v príchuti čokoláda, jahoda alebo vanilka. No ak túžite po zemne doprajte si orechovú variantu. Práve tá oriešková a v nej kúsky orechov, zvýšia príjem zdravých tukov, vlákniny a bielkovín. Ak však nedáte dopustiť na ovocnú kľudne si ju doprajte. Ovocie je zdravým zdrojom vlákniny, vitamínov A a C, draslíka, železa a zdravých sacharidov. Všetky prísady spolu dobre vymiešajte, ovocie alebo orechy posekajte na malé kúsky a dajte chladiť v nádobe do chladničky. No dnes si môžete zakúpiť už aj tzv. zmrzlinovače, ktoré túto prácu urobia za vás a vy dáte hotovú zmrzlinu už iba vychladiť do mraziaka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *