Necítite sa dobre v malej izbe? Zmeňte to
2 mins read

Necítite sa dobre v malej izbe? Zmeňte to

Betónová džungľa, ale aj sídlisko plné panelových domov, prináša rôzne situácie. Jednou z nich môže byť aj to, že sa vo svojej obývačke necítite komfortne. Prečo? Pretože väčšina panelákov má nízke stropy a miestnosti tiež nepatria medzi tie najväčšie. Čo s tým môžete urobiť, aby ste sa necítili stiesnene a dalo sa vám tu lepšie dýchať? Izba síce nie je nafukovacia, no môžete ju zväčšiť opticky. Ako na to? Takto.

screen-najsedacievaky

Biela a svetlo

Vedeli ste o tom, že čím tmavšiu farbu máte na stenách, tým izba vyzerá menšie a viac stiesneno? Aj preto, ak máte problém s priestorom, vymaľujte izbu na bielo. Celú, aj strop, ideálne by bolo, keby ste to urobili aj s podlahou, ale tam stačí, keď si vyberiete svetlú plávajúcu podlahu či koberec. A ďalej? Čím viac prirodzeného svetla pustíte do izby, tým väčšie, ľahšie a priestornejšie bude vyzerať. Takže žiadne zatiahnuté závesy či zastreté žalúzie – slobodu vašim oknám.

Správne zvolený nábytok a jeho usporiadanie

Ak máte malú izbu, mali by ste mať aj menší nábytok. Preto, keď si vyberáte sedačku, nevyberajte masívne konštrukcie, ale skôr minimalistický dizajn, čisté línie s nižšie položeným ťažiskom. Pomôže vám aj to, keď si budete vyberať nábytok v svetlejších farbách. Tiež vymeňte kreslá v okolí sedačky, ktorú musíte mať pritlačenú k stene, za jednoduchšie stoličky či šikovné sedacie vaky, ktoré môžete kedykoľvek premiestniť na iné miesto.

Aké doplnky zvoliť

Ak máte doma kopec malých suvenírov, sošiek a figúrok, miestnosť kvôli nim vyzerá preplnene, čo v konečnom dôsledku spôsobuje pocit stiesnenosti. Aj preto je lepšie, keď sa ich zbavíte a nahradíte ich jednou veľkou sochou. A to isté platí aj o obrazoch – jeden veľký je oveľa lepší pre dobrý priestor ako desať malých. A ešte jeden trik na záver – neváhajte použiť zrkadlá, ktoré dokážu izbe dodať hĺbku a výrazne ju opticky zväčšiť. Smelo do toho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *