Ako si vybrať správnu sedačku
2 mins read

Ako si vybrať správnu sedačku

To, ako vyzerá vaša obývačka a ako je v nej usporiadaný nábytok, je veľmi dôležité už len z toho dôvodu, že to ovplyvňuje, ako sa v izbe budete cítiť. A jedným z najdôležitejších kúskov v obývačkách sú štýlové sedačky, ktoré sú dominantou celej miestnosti. Ako si ich však vybrať tak, aby tam zapadli a vy ste sa cítili vo svojej obývacej izbe komfortne? Dajte si záležať hlavne na týchto kritériách.

shutterstock_219804376

V prvom rade sa vám musí páčiť

Možno to znie ako banálna rada, ale v prvom rade sa vám sedačka musí páčiť. Nikdy nekupujte sedaciu súpravu len preto, že je lacná, v akcii či známy predáva jeho starú a vám by sa hodila novšia. Nezabúdajte na to, že ide o kus nábytku, ktorý vás bude sprevádzať 5, 7, 10 či viac rokov. Takže naozaj by ste si mali kúpiť iba takú, ktorá sa vám páči.

Vyberte si správnu veľkosť pohovky

Správna veľkosť pohovky ovplyvní to, ako sa vám na nej bude sedieť. Ako však spoznáte, že tá-ktorá veľkosť je pre vás tá pravá? Výška sedačky by mala byť taká, aby ste pri sedení na nej zovierali medzi stehnom a lýtkom pravý uhol. Tiež je dôležité, aby ste mysleli aj na správnu veľkosť sedačky v pomere k izbe. Ak vyberiete primalú sedačku na veľkú izbu, bude to vyzerať smiešne, a keď to urobíte opačne, budete sa v izbe cítiť stiesnene.

Sedačku si vyskúšajte

Predtým, ako sa definitívne rozhodnete pre kúpu sedačky, vyskúšajte si ju. Ale nie nesmelo, že si na ňu decentne sadnete, robte s ňou všetko to, čo s ňou budete robiť doma. Ľahnite si na ňu, poriadne sa oprite, zamerajte sa, či vám tvrdosť matracov vyhovuje. Jednoducho si po tejto skúške musíte byť stopercentne istý, že táto pohovka je pre vás tá najlepšia. Máte strach, že ideálnu sedačku pre vás ešte nevyrobili? Navštívte stránku Sedackynamieru.sk, kde vám vyrobia na mieru rohové sedačky, pohovky, sedacie súpravy, kreslá či stoličky presne podľa vašich predstáv.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *