Osvetlenie v školách
2 mins read

Osvetlenie v školách

Žiaci strávia väčšinu času v škole pozeraním do kníh alebo zošitov, prípadne na tabuľu. Veľakrát si pritom vystačia s denným svetlom (predsa len sa do školy nezvykne chodiť v noci), avšak nie vždy zvonka prenikne do triedy alebo učebne dostatočná dávka svetla.

shutterstock_140848927

Poviete si, že veď je samozrejmosť, že na školách sú miestnosti osvetlené, tak prečo riešiť osvetlenie v školách? Nie je osvetlenie ako osvetlenie. Preč sú časy, keď sa na osvetlenie používali takmer výlučne klasické trubicové žiarivky s neohrabanými rozmermi, častým stroboskopickým efektom, ktorý mohol u žiakov vyvolávať únavu a bolesti hlavy (ako keby samotné učenie sa nebolo dosť namáhavé) a mnohými ďalšími nevýhodami. V súčasnosti sa tešia obľube LED svietidlá, ktoré na prvý pohľad pôsobia ako zbytočne drahá investícia, avšak vďaka vyššej životnosti a efektívnosti sú z dlhodobého hľadiska najlacnejším riešením (investícia do LED osvetlenia sa vám môže vrátiť už v priebehu jedného roka). Okrem toho každý, kto už aspoň raz dlho do noci čítal knihu pri LED osvetlení vie, že takéto svetlo je oveľa príjemnejšie ako to zo starých žiaroviek a žiariviek.

Avšak ako aj pri iných výrobkoch, kvalita sa naprieč rôznymi výrobcami môže veľmi meniť. Na koho sa obrátiť, ak je modernizácia osvetlenia školy vašou aktuálnou prioritou? Ecologic sú skutoční experti vo svete LED svietidiel. LED svietidlá vám nielen dodajú, ale aj nainštalujú. O kvalitu sa u nich báť nemusíte. Pracujú výlučne s LED svietidlami od renomovaných domácich a európskych výrobcov, čo vám zaručí nielen špičkovú kvalitu, ale aj životnosť.

Okrem toho vám môžu poskytnúť aj energetický audit osvetlenia, zameraný na komplexnú analýzu osvetľovacej sústavy a to vrátanie rozvodov, riadiaceho systému, núdzového osvetlenia a záložného batériového systému. Všetko samozrejme v súlade s najaktuálnejšími normami. Takáto odborná identifikácia a následný návrh efektívnej možnosti modernizácie osvetlenia, ktorá je obsiahnutá v energetickom audite, vám dokáže priniesť výrazné ekonomické, energetické a ekologické benefity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *