Prežite leto vo vlastnom bazéne
4 mins read

Prežite leto vo vlastnom bazéne

Sú dva varianty, ako môžete stráviť tohtoročné horúce leto. Buď vybehnete na pár dní niekam k moru, alebo budete navštevovať kúpaliská. Ak však nie ste typy, ktoré sa radi pretŕčajú na verejnosti, môžete si užívať osvieženie u vás doma, priamo na dvore. Pred odchodom do práce, po práci, cez víkend, počas dovolenky, s rodinou, s priateľmi, no hlavne v súkromí.

bazenove-sety-albixon.sk

Hneď štyri potešenia v bazénových setoch

Vlastniť v dnešnej dobe bazén už nie je nijako výnimočné. Už aj priemerne zarábajúci človek dokáže zainvestovať do kúpy menšieho bazéna, z ktorého sa pri správnom udržiavaní dokáže so svojou rodinou tešiť celé roky. Mať možnosť vykúpať sa počas horúceho dňa vo vlastnom bazéne, pri ktorom máme istotu, že voda je čistá, je veľmi komfortné a praktické. Okrem toho, že nemusíme denne utrácať peniaze za vstupné na kúpaliskách alebo navštevovať prírodné jazerá, kde sa niekedy kúpe viac žiab ako ľudí, výhodou je aj ľahká údržba. Veľkej obľube sa tešia tzv. bazénové sety. Ide o skimmerový bazén s bazénovým zastrešením, technologickou šachtou a príslušenstvom potrebným na starostlivosť o bazén. Bazénové sety si záujemcovia o príjemné letné chvíle môžu vyskladať sami podľa svojich predstáv a nárokov, od čoho sa odvíja aj ich výsledná cena.

Typy skimmerových bazénov

Skimmerové bazény sú vonkajšie a veľmi odolné bazény vyrábané z homogénnych kopolymérov. Viete si ich zadovážiť v rôznych tvaroch a veľkostiach a poteší vás ich farebná stálosť a vysoká pevnosť. Zapúšťajú sa do zeme alebo sa čiastočne nechávajú trčať nad terénom. Samonosné bazény odolávajú teplotám od -40 do +70 °C. Veľmi obľúbený je skimmerový bazén v tvare obdĺžnika, kruhu a oválu, avšak je možné vytvárať aj netypické tvary bazénov, pokiaľ chcete byť výnimoční alebo ste limitovaní charakterom či veľkosťou prostredia, v ktorom je bazén situovaný. Hranaté bazény majú tú výhodu, že si ich viete ľahko prepojiť s dlažbou na vašej terase či v záhrade. Minimálne nároky na priestor majú najmä oválne a okrúhle tvary bazénov.

 

Skimmerové bazény rôznych tvarov sa dajú vybaviť príslušenstvom podľa želania klienta a sú vyrábané priamo s hranou, do ktorej je možné umiestniť LED osvetlenie, umocňujúce zážitok z večerného kúpania. Pri voľbe bazénového príslušenstva sa najčastejšie skloňujú výrazy ako bezchlórová úprava vody, osvetlenie bazéna, bazénové vysávače, filtrácie, čerpadlá, skimmery alebo trysky. Izolácia bazéna je zabezpečená podľa želania.

Vyššia teplota prostredia vďaka zastrešeniu bazéna

Milovníci kúpania, predĺžte si sezónu aj vďaka zastrešeniu bazéna. Jeho hlavnou výhodou je, že sa môžete naďalej čľapkať vo vode, aj keď ostatní už dávno odložili svoje plavky a nafukovačky dozadu do skrine, pretože teplota na kúpanie sa vďaka zastrešeniu zvyšuje až o osem stupňov Celzia! S bazénovým zastrešením si viete užiť plávanie aj v nepriaznivom počasí a máte istotu, že v čase vašej neprítomnosti nespadne do vody ani vaše dieťa, ani váš pes, a navyše miniete menej na čistenie či vyhrievanie bazéna. Čelá zastrešení môžu byť vyrobené napevno alebo sa dajú odnímať. Bočný vstup sa dá umiestniť o ľubovoľného modulu zastrešenia a máte možnosť ho aj uzamykať. Pokiaľ vlastníte bazén atypického tvaru, nezúfajte, tiež ho zastrešíte podľa predstáv. Neváhajte už ani chvíľu, leto sa pomaly rozbieha.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *