2 mins read

Profesionálne kávovary

Označenie profesionálne kávovary sa používa pre kávovary používané predovšetkým v kaviarňach, reštauráciách, baroch či pohostinstvách. Samozrejme, existuje ich viacero druhov, značiek a veľkostí, z ktorých sa dá vyberať.

Profesionálne kávovary sú jednoducho nevyhnutnosťou všade tam, kde je potrebné pripraviť za krátky čas väčšie množstvo kvalitnej kávy. Ich najväčšími výhodami sú presná kalkulácia na jeden šálok a rovnaká kvalita kávy, zaručená presným porciovaním.

Na to, aby však káva pripravená v podniku pomocou profesionálneho kávovaru bola stále kvalitná a rovnako chutná, a tým si získala stálu klientelu, je nevyhnutnosťou údržba tohto kávovaru. Nakoľko sú profesionálne kávovary zvyčajne rozmerovo väčšie ako tie domáce a majú i viac funkcií a nastavení, sú taktiež náročnejšie na údržbu a čistenie.

Zanedbaný kávovar sa prejaví na chuti kávy, na jej nedostatočnej aróme či pene. Starostlivosť o profesionálny kávovar by mala obsahovať:

  • čistenie varnej jednotky a trysky
  • Čistenie filtra a držiaka filtra
  • Čistenie kapotáže
  • Čistenie zásobníka odtoku

V prípade porúch často ponúkajú firmy, od ktorých ste si kávovar zakúpili, profesionálnu starostlivosť a údržbu. Profesionálne kávovary sú azda najlepšou a hlavnou investíciou pre všetky kaviarne. Tu si taktiež môžete vybrať zo širokej ponuky automatickým, poloautomatických či jedno- alebo dvojpákových strojov. Vybrať si môžete aj mlynček, či si kávu chcete mlieť samy, pomocou elektrického mlynčeka, alebo si kúpite kávovar, ktorý obsahuje mlynček na kávu. Čerstvo pomletá káva je totižto vždy lepším riešením, ako káva vopred namletá.

Profesionálne kávovary ovplyvňujú kvalitu kávy rovnako ako druh či značka kávy. Pokiaľ nechcete investovať privysokú cenu do kávovaru, ktorého kvalitu ešte nepoznáte, sklamaniu sa vyhnete prenájmom kávovaru. Vďaka nemu sa môžete oboznámiť s vlastnosťami viacerých kávovarov a nakoniec sa rozhodnúť pre kúpu toho, s ktorým sa Vám najlepšie spolupracovalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *