Skrine
2 mins read

Skrine

Leto sa nám pomaly, ale isto končí, avšak nejeden z nás chce ešte využiť tie posledné chvíle na to, aby si užil dovolenku niekde pri mori, oddýchol si od každodenných povinností a užil si ešte posledné lúče letného slnka. Oddych pri mori však predchádza množstvo povinností, ku ktorým neodmysliteľne patrí balenie sa. A tu nastáva trošku problém. Ženy to berú o trochu vážnejšie než muži, a majú pocit, že všetko je na ich hlavách.

shutterstock_195993875

Poznáme to všetky veľmi dobre. Hoci sa už do našich skríň málo čo vojde, nikdy si nemáme čo obliecť. Potrebujeme sa na tých 10 dní zbaliť, píšeme si zoznamy, v ktorých si pripomíname, na čo nesmieme zabudnúť a hlavou nám pri tom víri množstvo nezmyselných otázok typu: ,,Čo ak niečo zabudnem? Pribalím ešte jedny topánky? Pre istotu si vezmem aj žehličku! Jedny plavky mi už predsa nezaberú toľko miesta”…. Takéto, alebo aspoň podobné myšlienky nás nakoniec dostanú do štádia, kedy sadáme na svoj kufor a celé upotené, s nervami v koncoch sa ho snažíme zatvoriť a náš partner s igelitkou v ruke na nás iba nechápavo hľadí a krúti nad nami hlavou.

Bohužiaľ (alebo chvalabohu?), sme stvorenia, ktoré sa chcú páčiť nie len doma, ale aj na dovolenke. Každá z nás si chce byť istá, že nám nič nebude chýbať, že na fotografii nebudeme mať dvakrát to isté tričko alebo nedajbože šaty a to aj napriek tomu, že polovicu zbalených veci, ktoré sme vydolovali vo svojich vstavaných skriniach nakoniec ani nevytiahneme z kufra.

Na čo však naozaj nezabudnúť?

  1. cestovný pas alebo občiansky preukaz (bez týchto dokladov sa môžeme rovno vrátiť domov alebo dovolenku stráviť na hraniciach či letisku)
  2. ďalšie cestovné doklady, ako sú letenky, cestovné lístky, vodičský preukaz, zdravotný preukaz a podobne
  3. peniaze alebo kreditná karta
  4. cestovné poistenie
  5. lieky

Týchto päť základných vecí je potrebné si zbaliť čo najskôr. Ostatné – ako sú kozmetika, oblečenie, jedlo, lieky či doplnky sa predsa dajú kúpiť v každej krajine. Takže, milé dámy, menej stresu a viac radosti! Prajeme príjemný oddych!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *