Vlasy a zlozvyky, ktorými im ubližujete
2 mins read

Vlasy a zlozvyky, ktorými im ubližujete

Možno je to neúmyselné, ale aj tak, milé ženy, ubližujete svojim vlasom. Chceli by ste vedieť, ktoré činnosti a ktoré veci ubližujú  vašej korunke krásy? Nechajte si poradiť od nás. Nechajte sa inšpirovať a vyvarujte sa činnostiam a veciam, ktoré škodia vaším vlasom. Poďme na to!

shutterstock_111732335

Uväzovanie vlasov na tom istom mieste

Preferujete skôr vlasy v cope? Neradi nosíte rozpustené vlasy? Viete o tom, že zopnutí vlasov im škodíte? Neustále zapísanie vlasov do copu na tom istom mieste spôsobí, že vlas sa začne lámať. Potom môžete márne lamentovať nad zničenými vlasmi, keď si to v podstate robíte sami. Preto neváhajte a rozpustite si svoje vlasy, prinajhoršom  striedavo meňte účes. Nevypínajte si vlasy na tom istom mieste! Zabránite ich lámavosti.

Zbohom turban!

Aj vy si pravidelne vlasy po umytí zaviniete do turbanu? Skoncujte s tým! Prečo? Mokré vlasy turban poláme a zauzlí. Teraz už viete prečo sa vaše vlasy neustále zauzlujú! Prebytočnú vodu, ktorú máte na vlasoch, by ste mali stiahnuť z vlasov alebo ju nechať odkvápať do vane. Radšej si ráno privstaňte a nechajte si vlasy prirodzene uschnúť. Žiadny turban!

Veľké množstvo šampónu

Chcete penu? Tým pádom musíte dať veľa šampónu. – Mnohé ženy takto premýšľajú.  Nemali by ste to tak robiť. Priveľké množstvo šampónu rapídne vysušuje vlasovú pokožku a spôsobuje vám lupiny. Chcete pomoc? Poradíme vám – zoberte si malý zaváraninový pohár, do ktorého dáte zo dve tri kvapky šampónu a zalejete ho trochou vody. Potom potrepete a následne vylejete na namokrené vlasy. Ušetríte tým šampón a najmä tým ušetríte svoje vlasy. Hlavne dajte na správny výber šampónu – nestriedajte vlasovú kozmetiku. Aj to môže vašim vlasom uškodiť.

Nechajte si poradiť! Inšpirujte sa našimi radami. Myslite na svoje vlasy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *