Som sama, a čo!
3 mins read

Som sama, a čo!

Byť v dnešnej dobe slobodná a nezávislá nie je nič nezvyčajné, no aj napriek tomu, že ľudový zvyk prezývania starých dievok vypršal, cítite, že okolie nedokáže akceptovať určité osobné rozhodnutia. Vzťahy sú veru komplikovaná vec.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/699871
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/699871

Či už patríte medzi ženy, ktoré nechápu, prečo je jej priateľka ešte stále sama, alebo ste v skupine tých, ktoré sú pravidelne zaplavované nevhodnými otázkami a súcitnými pohľadmi, určite budete rady, keď tomuto problému spoločne prídeme na koreň.

Množstvo dôvodov, prečo niektoré z nás volia stav nezadaná je hneď niekoľko. Myslieť si, že slečna bez partnera je proste len príliš pyšná a hrdá na to, aby sa nechala uloviť len tak hocikým je častý a veľký omyl. Zabudnite na povrchnosť. Na to, aby ste našli pravú príčinu, musíte ísť hlbšie a to nie je najľahšie, keďže sama dobre viete, že svoje súkromie nepretriasate len tak pre hocikým.

Všetko súvisí s psychikou človeka. Najväčším blokom býva nízka sebadôvera. Práve vnútorne nevyrovnané a deprimované ženy nosia falošnú masku sebavedomia, ktorá skrýva strach z odmietnutia či obavy zo zlyhania vo vzťahu. Život bez partnera volia najčastejšie aj tí, ktorých psychiku poznačilo nevydarené partnerstvo rodičov alebo násilie v rodine. Nečudo, že práve takéto osoby majú problém začleniť sa do sociálneho života a nadväzovať kontakty s opačným pohlavím. Nie len sklamanie z nedávneho vzťahu, ale aj oveľa dávnejšia minulosť môže mať dopad na vkladanie dôvery do partnera. Preto na nadviazanie dlhodobého a trvácneho puta potrebujú citlivé duše viac času a trpezlivosti.

Čo ale v prípade, že je žena krásna, úspešná, inteligentná a aj vnútorne vyrovnaná sama so sebou? Poviete si, že určite naivne čaká na princa na bielom koni. Síce prudko ironickou a netaktnou, ale nie celkom mylnou poznámkou ste vystihli ďalšiu podstatu rozhodnutia byť single. No ani tejto voľbe nie je čo zazlievať. Niektoré ženy jednoducho hľadajú pravú lásku alebo spriaznenú dušu, a spríjemňovať si čakanie či kompenzovať sebavedomie prostredníctvom nezáväzných flirtov a mileneckých afér proste nie je ich štýl.

Nech sú už dôvody hocijaké, vzťahy a súkromie každej z nás by mali byť rešpektované.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *