Spálňa, v ktorej sa budete cítiť ako kráľovná
3 mins read

Spálňa, v ktorej sa budete cítiť ako kráľovná

Spálňa je váš výhradný priestor, kde odpočívate, relaxujete a naberáte energiu do ďalšieho dňa. Predstavuje vaše kráľovstvo pokoja v tomto uponáhľanom svete. Ako ju zariadiť tak, aby ste sa v nej aj kráľovsky cítili? Čo v spálni modernej ženy nesmie chýbať?

Bright white luxury rendered bedroom interior with blowing curtains on tall windows above a comfortable double bed with seating and a bookcase on a painted white wood floor. 3d Rendering
Bright white luxury rendered bedroom interior with blowing curtains on tall windows above a comfortable double bed with seating and a bookcase on a painted white wood floor. 3d Rendering

Farby sú polovicou úspechu

Už starovekí Číňania sa zaoberali vplyvom farieb či usporiadania nábytku na človeka – viac sa o tom môžete dočítať v akejkoľvek knihe o feng šuej. Vplyv farieb však nie je len vecou ezoteriky a histórie, i moderné vedy ako psychológia a medicína sa mu venujú. Sýte a výrazne odtiene vás skôr nabudia a nabijú energiou, svetlé a tlmené upokoja. Do spálne ako relaxačného priestoru sa preto hodia skôr pastelové farby, prípadne kombinácia elegantnej bielej a akéhokoľvek jemného odtieňa – napríklad zelenej, modrej či hnedej, ktoré pôsobia uvoľňujúco. 

Dostatok úložného priestoru

Šľachtičné a ženy kráľovského rodu mali vo svojom sídle vyhradenú vždy špeciálnu miestnosť pre svoje róby, spodnú bielizeň a črievičky. V dnešnej dobe si už máloktorá dáma môže dovoliť mať v dome izbu len na uskladnenie oblečenia. Priestorné šatníkové skrine by však vo vašej spálni rozhodne nemali chýbať. V modernom dizajne s čistými líniami či v rustikálnom štýle – dopasujte skrine k zariadeniu miestnosti a doprajte si praktický luxus.

Nebuďte princeznou na hrášku

Samozrejme, základom regenerácie a plného zdravia je dobrý spánok na kvalitnej posteli. Aristokratky spávali na priestranných posteliach s baldachýnmi či bohatým zdobením, vy si však vystačíte so štýlovou dvojlôžkovou, vybavenou kvalitným matracom. Inšpirujte sa na mt-nabytok.sk a vyberte si posteľ, ktorá sa dizajnovo bude hodiť do vašej spálne, a poskytne vám skutočne ozdravujúci spánok.

Zrkadlo, zrkadlo, kto je najkrajší na svete?

Túto známu repliku zo Snehulienky pozná snáď každý. Čarovné zrkadlo doma mať nemusíte, to klasické je ale v spálni nevyhnutnosťou. Skontrolovať pred odchodom do práce svoj outfit, dotiahnuť do dokonalosti make-up – kde inde sa vám tieto činnosti budú vykonávať lepšie, než v spálni? Prečítajte si o ďalších must have kusoch, ktoré vám nesmú chýbať, a inšpirujte sa nimi vo svojej spálni. Napríklad budoár, kde si odložíte všetky svoje kozmetické výrobky, dodá miestnosti ten správny nádych elegancie.

Doprajte si luxus zobúdzať sa každé ráno do spálne, v ktorej sa cítite ako kráľovná. Stačí dobrý vkus, kvalitný nábytok a všetko to farebne i štýlovo zladiť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *