Texas: Ropa, Ewingovci a hodinky
2 mins read

Texas: Ropa, Ewingovci a hodinky

Texas, štát v USA, o ktorom na Slovensku vieme hlavne to, že je tam veľa ropy a žila tam seriálová rodina Ewingovcov z nekonečného a nekonečne milovaného a nenávideného seriálu Dallas. Pozrite sa teraz na svoje zápästie. Máte tam hodinky? Nech je vaša odpoveď akákoľvek, mali by ste o Texase vedieť jednu informáciu. Texas je rodiskom značky Fossil. Značky, ktorá vyrába hlavne hodinky a potom nejaké to oblečenie. Ale hlavne hodinky a nielen pod svojou značkou.

Texas nie je len o rope a Ewingovcoch

Texas je aj o dvoch mladíkoch s gréckym menom. Tom Kartsotis a jeho brat Kosta.  Sú to otcovia dieťaťa s menom Fossil, narodeným v roku 1984. Je to možno zvláštne, aby dvaja muži mali dieťa, ale v biznise sa na obmedzenia týkajúce sa pohlavia nehrá. Texaskí bratia chceli, aby hodinky Fossil mali retro vzhľad, lebo vintage bol in aj začiatkom 80 rokov. Cieľ znel jasne – dobyť trhy Blízkeho východu, pretože majú obrovský potenciál. A naozaj aj mali. Trhy potenciál a bratia pravdu. Už v roku 1991 kúpili známu švajčiarsku značku hodiniek Zodiac za 4,7 milióna dolárov. V roku 2012 Fossil kúpil aj ďalšiu značku hodiniek Skagen Designs, Ltd., tentokrát to bolo trochu drahšie a stálo to okolo 237 miliónov dolárov.

screen-hodinky-fossil

V akých značkách nájdete Fossil

V roku 2004 kúpil Fossil aj značku švajčiarskych hodiniek Michele. Jeho vplyv na trhu rástol rýchlejšie ako mačiatko. Aj vďaka tomu, keď máte na rukách hodinky značky Bureberry, Emporio Armani, Michael Kors, DKNY, Diesel či Adidas Originals, máte na ruke stroj z dielne samotného Fossilu. Ako hovorí jedna múdrosť – prečo robiť niečo sám, keď tu je niekto, kto to urobí ochotne a lepšie ako ja. Aj týmto sa riadia vyššie spomenuté značky. Načo investovať obrovské milióny do vlastnej výroby, keď to za vás urobí spoľahlivý Fossil?

Chcete vidieť, čo má Fossil na svedomí?

Chcete vidieť, ako vyzerajú hodinky z dielne tohto texaského špecialistu? Či už Skagen, Emporio Armani, Diesel alebo samotný Fossil nájdete na stránke Hodinky.sk. Čakajú tu na vás aj lacné hodinky, aj drahšie kúsky. Vyberte si tie, ktoré vás očaria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *