Vychytávky do vašej zasadačky
4 mins read

Vychytávky do vašej zasadačky

V malých podnikoch alebo v menších pobočkách firiem mávajú zasadačky viacero využití. Niekedy sa v nich stretnete s dôležitým zákazníkom, inokedy sa tam prezentujú nápady, robia stretnutia a brainstormingy, niekoľkokrát do roka sa v nich zas strategicky plánuje rozpočet alebo podniková politika ďalších mesiacov. Zasadačka je aj miestom realizácie sociálnych vzťahov, môžu tu prebiehať i neformálne stretnutia, dokonca i oslavy a príjemné posedenia. Táto miestnosť môže mať mnoho tvárí a je dôležité ju zariadiť tak, aby vyhovovala všetkým svojim používateľom.

shutterstock_188617211

Čo nesmie chýbať

V zasadacej miestnosti by nemali chýbať pracovné stoličky (nemusia byť kancelárske) a veľký rokovací stôl. Medzi ďalšie veci, bez ktorých si zasadačku nevieme predstaviť je vhodná tabuĺa, najlepšie magnetická, na ktorú môžete ľahko písať zmývateľnými fixkami. Takéto tabule podporujú kreativitu, pôsobia profesionálne a pomôžu vám pri brainstormingu. Čím väčšia tabuľa, tým lepšie, opticky zväčšuje miestnosť a poskytuje priestor pre mnoho nových nápadov.

Medzi ďalšie dôležité zariadenie patrí napríklad bufetový stolík alebo vstavané kancelárske skrine. Ak vám to priestory umožňujú, pouvažujte tiež nad menšou chladničkou a kávovarom, ktoré minimalizujú potrebu zbytočne zasadačku opúšťať.

Rozmiestnenie

Základný nábytok (stôl a stoličky) môžete rozmiestniť klasicky okolo veľkého stola. Takisto si však môžete zvoliť netradičnejšie usporiadanie do tvaru písmena U alebo V. Niektorým manažérom a zamestnancom zas vyhovuje usporiadanie ako v školskej triede. To je výhodné najmä ak potrebujete, aby sa ľudia počas stretnutí mohli slobodne pohybovať a i napríklad odísť skôr ako ostatní. Zaujímavou možnosťou je tiež tzv. prázdny obdĺžnik – viaceré stoly sú usporiadané do tvaru obdĺžnika s prázdnym priestorom v strede. Takéto usporiadane podporuje spoluprácu a zlepšuje vzťahy, je ideálne ak potrebujete, aby zamestnanci často pracovali skupinovo a prichádzali s novými kreatívnymi riešeniami.

Budujte si imidž

Do zasadačky môžu zavítať ľudia mimo spoločnosti, dôležití klienti a partneri. Je preto žiaduce, aby bola táto miestnosť skutočne reprezentatívna. Ak už nikde inde vo vašej budove, tak tu by ste mali zainvestovať do modernej techniky a príjemných dekorácií. Vopred si premyslite, ako chcete ako spoločnosť pôsobiť a vydajte sa pri zariaďovaní týmto smerom.

Pracovať bez rozptýlení

V priestore zasadačky sa pokúste minimalizovať prvky, ktoré odpútavajú pozornosť. To zahŕňa i udržiavanie nábytku a zariadenia v stopercentnom stave – stoly by sa nemali kývať, svetlá by nemali poblikávať, rozptyľovať by vás nemali žiadne pachy a zvuky či nevhodná teplota. Uistite sa tiež, že máte k dispozícii dostatok miesta na sedenie a takisto miesto za stolom. Každému by sa malo ujsť pohodlné miesto a mal by mať dostatok priestoru na prácu. 

Čomu sa vyvarovať

  • Nevhodná veľkosť alebo umiestnenie obrazovky – v zasadačke už v dnešnej modernej dobe nebudete zrejme komunikovať len osobne. Pri videokonferenciách určite využijete i veľkú obrazovku, ktorú treba vyberať tak, aby na ňu každý zo zúčastnených dobre videl.
  • Málo miesta, stiesnené priestory – pri výbere a zariaďovaní zasadacej miestnosti si vopred stanovte, koľkým ľuďom má slúžiť a aké činnosti sa v nej majú vykonávať
  • Prisilné a strohé osvetlenie býva najčastejšou chybou zasadacích miestností. Sterilne pôsobiace neónové alebo halogénové lampy zabíjajú kreativitu a ničia akékoľvek náznaky priateľskej atmosféry, ktoré ste sa pokúšali vytvoriť. Keď vyberáte osvetlenie do zasadacej miestnosti, skúste sa na chvíľu zamyslieť nad tým, aké je osvetlenie na miestach, kam najradšej chodíte vy – čo napríklad to malé bistro v malej bočnej uličke? Hoci sa to bude zdať ako namáhavejšie riešenie, využite v zasadačke viacero rôznych zdrojov svetla, nebojte sa aj menších a útulnejšie pôsobiacich lampičiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *