Zamestnajte svoje deti zmysluplne
2 mins read

Zamestnajte svoje deti zmysluplne

Deti majú neskutočne veľa energie. Keďže nemajú takmer žiadne povinnosti a sú vo vývoji, skúšajú všetko, čo ich napadne a ruky preč nedajú naozaj od ničoho. To pre nás znamená mať oči aj na chrbte, aby sa im nič nestalo, no drobným zraneniam a nehodám nezabránite.

Neustále pobehujúce deti tak skôr, či neskôr spadnú. Musíte ich len následne zodvihnúť a utešiť. Čoskoro však na nepríjemnú lekciu zabudnú a šantia znova. Svoju energiu si predsa musia niekde vybiť a iste ste zistili, že ak ich len tak pobehovať nenecháte, máte čo robiť so vzdorom, či neochotou ísť spať.

Deti sa chcú neustále zabávať, tak si na ne musíme nájsť čas. Občas sa teda vykašlite na domácnosť a venujte sa svojim ratolestiam, veľmi to ocenia. Práve v nízkom veku si vyžadujú našu plnú pozornosť a nechcú robiť takmer nič bez nás, no toto nebude trvať večne preto si to užite aj Vy.

Občas však nutne potrebujeme, aby aspoň chvíľku ticho sedeli na mieste a zamestnali sa nejakou hrou, čo neruší všetkých okolo. Takúto ich pozornosť však môžete aj trénovať. Hračkami docielite veľa, no treba ich vyberať s rozumom tak, aby dieťaťu dali viac, ako len bezduché vyplnenie času. Na precvičenie mozgových buniek najmenších sú ideálne didaktické pomôcky. Takáto hra im dá oveľa viac ako plyšový medveď, či autíčko. Chcete predsa, aby Vaše dieťa v ničom nezaostalo za svojimi kamarátmi, rovesníkmi. Aj malé rozdiely totiž môžu byť v školských laviciach viditeľné. Preto podporujte zdravý vývoj svojich detí aj hravou formou.

Medzi najobľúbenejšie činnosti však patrí aj kreslenie, aj Vaši malý umelci preto potrebujú výtvarné potreby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *